KategoriaKrajRegion

Epidemia koronawirusa: Potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa na Śląsku

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono dzisiaj, 9 marca, w Raciborzu – poinformowała dyrekcja szpitala zakaźnego w Raciborzu.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Obecnie w woj. śląskim mamy już 5 potwierdzonych przypadków. Czekamy na wyniki badań szóstej osoby – informuje dyrekcja szpitala zakaźnego w Raciborzu.

Pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono wczoraj, 8 marca. To mężczyzna, który w nocy z 29 lutego na 1 marca wrócił autokarem z Włoch. To mieszkaniec Rybnika. Objawy groźnego koronawirusa zauważył dopiero po kilku dniach – skontaktował się wtedy telefonicznie z powiatowym inspektoratem sanitarnym w Rybniku. Karetką został przewieziony do szpitala w Raciborzu.

Mężczyzna – jak powiedział wojewoda śląski – „jest w sile wieku”. Jest na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. Jego stan jest dobry.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna osoba zakażona koronawirusem. Pacjent trafił do szpitala w Krakowie

Kolejna osoba zakażona koronawirusem. Pacjent trafił do szpitala w Krakowie

 

-Co warto podkreślić, ten pacjent wrócił z północnych Włoch zorganizowanym transportem – autokarem, na pokładzie którego znajdowało się 33 pasażerów plus trzy osoby z obsługi. Wszystkie osoby, które podróżowały z pacjentem ze Śląska, u którego zdiagnozowano koronawirusa – zostały już zidentyfikowane, jest z nimi stały kontakt służb sanitarnych. Zostały objęte kwarantanną domową – mówił na konferencji prasowej przed szpitalem zakaźnym w Chorzowie wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem odwołano zajęcia w trzech szkołach : Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej oraz Zespole Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej , Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa w Rybniku.

Decyzja o zamknięciu placówek zapadła po spotkaniu sztabu kryzysowego. W tych placówkach zostanie przeprowadzona dezynfekcja. O wznowionych zajęciach szkoły będą informowały rodziców przez dzienniki elektroniczne. Póki co nie wiadomo, kiedy zajęcia zostaną wznowione.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach w Polsce przebywa 168 osób. Ponad 900 objętych jest kwarantanną domową. Ponad siedem tysięcy ma nadzór epidemiologiczny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Śląsku!

Znowu rekord! I to jaki! 28. finał WOŚP zebrał ponad 186 mln złotych! [WIDEO]

Koronawirus na Śląsku: Pacjent z Raciborza przyjechał z Włoch. Razem z nim kilkadziesiąt osób!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close