KrajRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Sindbad zawiesza połączenia autokarowe do Włoch [KOMUNIKAT]

Już nie tylko samolotem ciężko ale i autokarem. Jeden w największych przewoźników autokarowych, firma Sindbad z Opola poinformowała właśnie, że zawiesza swoje autokarowe linie do Włoch.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Firma Sindbad z Opola zamieściła w tej sprawie na swojej stronie internetowej specjalny komunikat:

W związku z komunikatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2, które zaleca unikanie podróży na całe terytorium Włoch, a także decyzją premiera Włoch Giuseppe Conte o wprowadzeniu strefy ograniczonego ruchu, Zarząd Sindbad sp. z o.o. podjął decyzję o czasowym zawieszeniu od dnia 9 marca do 3 kwietnia 2020 realizacji połączeń autokarowych do/z Włoch.

Wszystkie realizowane przez naszą firmę linie z Włoch przebiegają przez obszar objęty strefą ograniczonego ruchu, w którym występuje największe zagrożenie wystąpienia wirusa Covid-19, dlatego podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu linii do dnia 3 kwietnia br.

Wszyscy pasażerowie posiadający ważne bilety mogą podjąć decyzję o bezpłatnym zawieszeniu biletu i wykorzystaniu go w terminie późniejszym, bądź o rezygnacji z przejazdu i otrzymaniu zwrotu wpłaconej kwoty, odpowiadającej niewykorzystanemu odcinkowi biletu.

Na obecną chwilę nie przewidujemy dalszych ograniczeń na pozostałych, realizowanych przez naszą spółkę liniach międzynarodowych.

Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie internetowej, będziemy starali się na bieżąco przekazywać aktualne dane dotyczące realizacji połączeń do Włoch. Nie wykluczamy, że okres zawieszenia linii, w zależności od bieżącej sytuacji w tym rejonie może ulec skróceniu lub wydłużeniu.
Zarząd Sindbad Sp. z. o.o.

 

Zagadkowa śmierć w Jaworznie. Mężczyzna spadł ze skarpy


Obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa jest coraz więcej. Ruszyły kontrole sanitarne wjeżdżających na granicach z Czechami i Polską, są także nowe zalecenia szefa GiS ws. imprez masowych.

Wczoraj Główny Inspektor Sanitarny zamieścił na stronie gis.gov.pl informację w sprawie imprez masowych oraz apel w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce w związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

źródło: MZ, Sindbad
red: W. Żegolewski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close