RegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: W Rybniku ludzie w maskach i kombinezonach dezynfekują przystanki [ZDJĘCIA]

Miasta walczą z epidemią koronawirusa jak tylko mogą. W kilku miastach specjalnym środkiem pryskane są ulice, w Rybniku – specjalnie ubrane ekipy – dezynfekują przystanki autobusowe.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W związku z panującą pandemią koronawirusa Rybnickie Służby Komunalne rozpoczynają codzienną dezynfekcję ławek, przystanków i wkrótce również najważniejszych ulic i powierzchni rynku.

-Tego rodzaju epidemia, to dla nas nowa sytuacja, uczymy się nowych zachowań, uczymy się profilaktyki. Chcemy by nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie, dlatego staramy się zapobiegać na tyle, na ile możemywyjaśnia Przemysław Grycman dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych.

Epidemia koronawirusa: W Rybniku ludzie w maskach i kombinezonach dezynfekują przystanki (fot.Rybnickie Służby Komunalne)
Epidemia koronawirusa: W Rybniku ludzie w maskach i kombinezonach dezynfekują przystanki (fot.Rybnickie Służby Komunalne)

– Odkażanie ławek i przystanków robimy płynami, które mają działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Kupiliśmy środki, które stosują służby drogowe w Hiszpanii, w Polsce póki co, nie ma na ten temat żadnych wskazań, jak należy to robić – komentuje Grycman.

Od 16 marca, każdego dnia są odkażane szalety miejskie, przyciski przy przejściach dla pieszych oraz poręcze, klamki i panel sterujący windy na parkingu wielopoziomowym przy ul. Hallera.

Wkrótce rozpocznie się odkażanie ulic oraz chodników roztworem podchlorynu sodu, który ma działanie dezynfekcyjne.

 

źródło: UM Rybnik, foto: Rybnickie Służby Komunalne
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close