RegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Zajęcia na Uniwersytecie Śląskim odwołane!

Uniwersytet Śląski ogłosił, że od środy 11 marca zajęcia na uczelni zostają odwołane. Powodem jest epidemia koronawirusa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Informację o tym, że zajęcia zostają odwołane Uniwersytet Śląski zamieścił we wtorek późnym wieczorem na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o zawieszeniu od dnia 11 marca 2020 roku (włącznie) do odwołania zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje na temat pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego zostaną zawarte w stosownym zarządzeniu Rektora UŚ, które zostanie ogłoszone jutro po spotkaniu rektorów uczelni śląskich oraz wojewody śląskiego. Posiedzenie zaplanowane zostało na 11 marca 2020 r. o godzinie 14.00 – czytamy w komunikacie.

Wcześniej na stronie Uniwersytetu Śląskiego zamieszczono specjalny komunikat.

Komunikat rektora w związku z zagrożeniem COVID-19
W związku z zagrożeniem koronawirusem został powołany zespół ds. zarządzania kryzysowego w związku z COVID-19, którym kieruje prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej.
Podjęte zostały intensywne przygotowania do ograniczenia działalności Uniwersytetu Śląskiego w zakresie uzasadnionym zagrożeniem epidemiologicznym. Prowadzone są konsultacje z samorządem studenckim, KRASP-em, GIS-em i władzami innych uczelni.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej, na której premier Mateusz Morawiecki ogłosił odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce, odpowiadając na pytania dziennikarzy mówił, że jest w stałym kontakcie z rektorami wyższych uczelni oraz specjalistami ze swojego resortu i że omawiane są różne scenariusze – w tym nauczanie online. Analizowane są możliwości techniczne uczelni, ale i bez analizy coraz więcej uczelni wyższych w całej Polsce – zarówno publicznych jak i prywatnych – odwołuje zajęcia ze studentami.

Więcej informacji wkrótce.

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, 7 przypadków koronawirusa w regionie [RAPORT KORONAWIRUS 10.03.2020]

Śląskie: Teatry, kina, stadiony. Wszystko się zamyka przez epidemię koronawirusa!

Śląskie: Milion złotych w dziupli! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close