Region

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota – Roweckiego, która od ul. Curie – Skłodowskiej do ul. Cyganerii 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu. Pojawią się na niej piesi, rowerzyści, biegacze, szczudlarze  – wszystko po to, by pokazać, że miasto jest nie tylko dla samochodów.

 

Szpitale w woj. śląskim to umieralnie?! RAPORT MIAŻDŻY!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera niedziela 19:50 w Telewizji TVS

 – W tym roku przewodnim hasłem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju jest hasło: „chodź z nami”, dlatego tego dnia to piesi będą najważniejsi, a ulica Grota- Roweckiego zamieni się w deptak z miejscami do relaksu i odpoczynku – mówi Iwona Ciepał – naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w Tychach.

22 września o 11.00 inauguracyjna wycieczka z przewodnikiem Tyskim Szlakiem Spacerowym rozpocznie się o 11.00 na Placu św. Anny.  Szlak to blisko 8,5 kilometrowa, specjalnie oznaczona trasa z placu św. Anny na Paprocany. Po drodze można odwiedzić wiele ciekawych tyskich miejsc np. Stadion Zimowy, Tężnię Solankową czy Budynek Miastoprojektu.  Uczestnicy niedzielnej wycieczki przejdą na ul. Grota- Roweckiego, gdzie będzie czekało wiele atrakcji.

Od godziny 11.30 organizatorzy zapraszają  na warsztaty z pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego( 11:30, 13:00, 15:30, 17:00), warsztaty NORDIC WALKING ( godz. 12.30, 16.30) zakończone wspólnym spacerem z instruktorem, warsztaty i pokazy na rowerach BMX grupa Pineapple BMX ( godz. 12.00, 13.30, 16.00). W programie także

Szkoła zdrowego biegania prowadzona przez fizjoterapeutę i trenera personalnego, stanowiska VR (wirtualna rzeczywistość) i szkoła szczudlarzy. Ponadto fotobudka, kącik dla najmłodszych oraz wystawa zabytkowych autobusów.

Pierwszy z nich to Jelcz 043 RTO „ogórek”, a drugi to Jelcz M11. Jeden z pojazdów będzie ustawiony na terenie wydarzenia, natomiast drugi (M11) będzie jeździć po mieście na krótkich zapętlonych trasach – mówi Michał Kasperczyk – rzecznik prasowy PKM Tychy.

O godzinie 12.00 rozpocznie się II partnerski Rajd Rowerowy Tychy – Bieruń – Tychy (24 km). Każdy uczestnik dostanie kamizelkę odblaskową. Dzień wcześniej – 21 września  o godz. 21:30 zaplanowano 143 Tyski Nocny Rajd Rowerowy (Start: Park Suble parking przy kościele Św. Jadwigi Śląskiej).

Po mieście 21-22.09.2019r kursować będzie bezpłatna linia autobusowa 390, która przejedzie przez przystanki Niepodległości oraz Grota Roweckiego dowożąc ludzi na imprezę. Rozkład będzie na stronie www.umtychy.pl

W Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju włączyli się także tyscy przedsiębiorcy. Na hasło : „chodź z nami” przygotowali specjalne promocje.

W poniedziałek (16 września) we wszystkich punktach  Lodowato w Tychach – będzie można dostać drugą gałkę lodów gratis, we wtorek (17 września) w Piccolo Cafe – kawa gratis, w środę (18 września) w Kolorowym Talerzu w lemoniada do zamówienia gratis, w czwartek (19 września) w Polukrowane przy zakupie 4 pączków – piąty gratis, a w piątek (20 września) w Podwodnym Świecie- dwie godziny w cenie jednej.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Tychy, a współorganizatorami – Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Zarząd Transportu Metropolitalnego oraz Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Okradziona 99-latka znowu szczęśliwa! Armia ludzi o wielkich sercach ruszyła na pomoc i uzbierała pół miliona! [WIDEO]

Kaczyński ostro: Odrzucamy postkolonialną koncepcję Polski jako kraju taniej siły roboczej [WIDEO]

Cmentarz dla zwierząt w Katowicach? Chcą go radni, projekt już jest

 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close