RegionWiadomość dnia

Cmentarz dla zwierząt w Katowicach? Chcą go radni, projekt już jest

Cmentarz dla zwierząt w Katowicach. Na taki pomysł wpadli katowiccy radni, którzy przygotowali projekt miejsca, na którym będzie można pochować nie tylko psa, czy kota, ale również inne mniejsze zwierzęta.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Wyszło to niejako z mojej indywidualnej potrzeby, bo miałem wręcz umierającego pieska rok temu i z pochówkiem jest problem. Generalnie większość ludzie chowa zwierzęta w przydomowych ogródkach, w lasach. No utylizacja jest zresztą bardzo droga i uznaliśmy, że takiego miejsca w Katowicach po prostu brakuje i fajnie żeby się ono znalazło – mówi Dawid Durał, radny Katowic.

 

Cmentarz dla zwierząt w Katowicach. Na taki pomysł wpadli katowiccy radni
Cmentarz dla zwierząt w Katowicach. Na taki pomysł wpadli katowiccy radni

Czy cmentarz dla zwierząt powinien powstać w Katowicach?

 

Najbliższy cmentarz dla zwierząt funkcjonuje przy Schronisku dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu.

-Można u nas pochować zarówno pieska, jak i kotka. Niestety no nie ma możliwości pochowania innego zwierzaka. Ale też wiadomo, jeśli pies, czy kot żyje z nami przez 15 lat, 20 lat, to jest to człowiek rodziny i dla takich osób stworzone jest to miejsce. […] Jest zapotrzebowanie bardzo duże. W myśl obecnych przepisów nie można pochować swojego pupila w ogródku. Nie każdy też jest zainteresowany utylizacją, prawda? Bo no nie każdy sobie wyobraża ten temat i nie zawsze… nie zawsze chce tego dla tego swojego pupila. Na pewno… na pewno takie miejsca są potrzebne bo widzimy po naszym zapotrzebowaniu – bardzo intensywnie się rozwijamy i coraz trudniej jest nam sprostać tym oczekiwaniom i tej ilości miejsc – wyjaśnia Agnieszka Szołtysik, technik weterynarii Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt w Bytomiu.

 

Cmentarz dla zwierząt w Katowicach mógłby odciążyć ten w Bytomiu. Radni z Katowic przygotowali w tej sprawie uchwałę intencyjną, którą zamierzają złożyć pod koniec września. Określony w dokumencie okres realizacji inwestycji to 2023 rok. Wejście projektu w życie zależy jednak od wyniku głosowania podczas październikowej sesji Rady Miasta.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koniec obławy. Mężczyzna, który zastrzelił kobietę w pralni zastrzelony przez policję pod Berlinem

Damian Bartyla nie będzie startował do senatu? Komisja wyborcza go nie zarejestrowała [WIDEO]

Sąd jak twierdza, antyterroryści i zakaz rozkuwania kiboli Ruchu Chorzów. Psycho Fans stanęli przed sądem [WIDEO]

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close