RegionWiadomość dnia

14 osób zamieszanych w nieprawidłowości w KWK Mysłowice-Wesoła. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu akt oskarżenia, dotyczący nieprawidłowości w KWK Mysłowice – Wesoła. W sprawę niewłaściwej modernizacji szybu Piotr w latach 2009 – 2015 zamieszanych jest 14 osób.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Akt oskarżenia obejmuje 14 osób. Dotyczy nieprawidłowości w KWK Mysłowice, dotyczących modernizacji i remontu Szybu Piotr. Chodzi o dwie umowy – jedną z 2009 roku, drugą z 2011 roku. Generalnie zarzuty dotyczą natomiast lat 2009 – 2015. Wśród osób objętych aktem oskarżenia jest 5 osób zajmujących byłe funkcje kierownicze w kopalni. Osoby te odpowiedzą przed sądem za przestępstwa niegospodarności, związane z działaniem na szkodę Katowickiego Holdingu Węglowego i wyrządzenie szkody w łącznej kwocie ok 21 milionów złotych. Natomiast kolejne 9 osób odpowiedzą za przestępstwa związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji, jak również oszustwamiopisuje sprawę Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy świadczy o niezasadnym wydatkowaniu środków na modernizację szybu w 2009 roku oraz nieuzasadnionych pracach demontażowych. Prokurator zastosował wobec oskarżonych poręczenia majątkowe. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koniec obławy. Mężczyzna, który zastrzelił kobietę w pralni zastrzelony przez policję pod Berlinem

Damian Bartyla nie będzie startował do senatu? Komisja wyborcza go nie zarejestrowała [WIDEO]

Sąd jak twierdza, antyterroryści i zakaz rozkuwania kiboli Ruchu Chorzów. Psycho Fans stanęli przed sądem [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close