RegionWiadomość dnia

Leszek Piechota z PiS to prorok? Ma już banery z numerem listy! A losowanie dopiero 13 września…

Kampanijny wyścig trwa, wraz z nim pojawiają się pierwsze wpadki. Taką zaliczył senator PiS Leszek Piechota, który obwieścił wyborcom nie tylko swój numer na liście, ale także numer listy. Numer, który dopiero w piątek, 13 września -po losowaniu powinniśmy poznać.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Sam senator twierdzi, że to „czeski błąd” i banery już wycofał. Pomysłów na kampanię jest wiele. Były marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa zamierza na przykład zawieźć autobusem kibiców na sobotni Memoriał im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Autobus wyjedzie z Jaworzna, a o szczegółach polityk informuje w mediach społecznościowych.

– W gronie kibiców, w gronie znajomych organizujemy transport. Okazało się, że są wolne miejsca, namawiam mieszkańców, kto oczywiście ma ochotę może z nami, w gronie kibiców, na stadion się dostać. To taka spontaniczna akcja na facebooku – mówi Wojciech Saługa, kandydat KO do sejmu.

 

Wybory parlamentarne to także okazja do zarobienia pieniędzy. Osoby, które zasiądą w obwodowych komisjach wyborczych mogą liczyć na zarobek od 350 do nawet 500 zł za dzień pracy. Wolne miejsca są jeszcze między innymi w Bytomiu. Kandydatury można zgłaszać do 13 września, do godziny 15.00.

– Oczywiście będziemy też tworzyć listę rezerwową, która pozwoli w przypadku, kiedy któryś z członków komisji nie będzie mógł podjąć pracy w komisji, pozwoli nam wypełnić lukę – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, Urząd Miejski w Bytomiu.

 

Do samych wyborów przygotowują się też miasta. Tak jest między innymi w Sosnowcu. Tamtejszy urząd poinformował już mieszkańców, gdzie będą mogli oddawać głosy. Zbyt wielu zmian w porównaniu do ubiegłych lat nie ma.

– Będziemy mieli 99 stałych obwodowych komisji, a także 9 tymczasowych. Te tymczasowe to są komisje, które zazwyczaj powołuje się w szpitalu, domu pomocy społecznej, areszcie, w takich miejscach – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koniec obławy. Mężczyzna, który zastrzelił kobietę w pralni zastrzelony przez policję pod Berlinem

Damian Bartyla nie będzie startował do senatu? Komisja wyborcza go nie zarejestrowała [WIDEO]

Sąd jak twierdza, antyterroryści i zakaz rozkuwania kiboli Ruchu Chorzów. Psycho Fans stanęli przed sądem [WIDEO]

Do wyborów parlamentarnych pozostał dokładnie miesiąc i jeden dzień. Odbędą się 13 października 2019r.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close