RegionWiadomość dnia

Damian Bartyla nie będzie startował do senatu? Komisja wyborcza go nie zarejestrowała [WIDEO]

To mógł być jeden z ciekawszych powrotów gry. Mógł być bo byłemu prezydentowi Bytomia Damianowi Bartyli może nawet nie być dane wzięcie udziału w wyborczym wyścigu o stanowisko senatora. Okręgowa Komisja Wyborcza w Katowicach postanowiła bowiem odmówić zarejestrowania kandydata. Powodem jest nieuzyskanie wymaganego poparcia.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Główny zainteresowany sprawy komentować nie chciał – nie odbierał telefonu. Pełnomocnik komitetu wyborczego Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy w okręgu 71 Robert Rabus podkreślał dziś, że broni jednak nie zamierza składać.

 

-Zebraliśmy odpowiednią ilość głosów, nawet więcej ale część z tych głosów została zakwestionowana przez komisję wyborczą i my oczywiście będziemy domagać się swoich praw. Jesteśmy na etapie odwołania się od tej decyzjimówi Robert Rabus, pełnomocnik KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy w okręgu 71.

OKE stwierdziła, że 736 z 2541 podpisów nie spełniało ustawowych wymogów. Polityczna opozycja wprost mówi, że taki scenariusz był do przewidzenia.

 

– Myślę, że wszyscy mieszkańcy Bytomia, którzy obserwowali przez sześć lat rządy Damiana Bartyli w naszym mieście także nie są zdziwieni. Nie jest to jego pierwszy blamaż, nie jest to jego pierwsza kompromitacja a tego typu fakt mógł się zdarzyć chyba tylko wyłącznie jemu – mówi Maciej Bartków, radny RM Bytom.

Bartyla dostał zadyszki tak naprawdę już w przedbiegu wyborczego maratonu. I ewidentnie szczęścia ostatnio nie ma – w wyborach samorządowych nie dość, że przegrał walkę o fotel prezydenta, to nie dostał nawet wystarczającej liczby głosów, by zostać radnym.

 

-Rzeczywiście ta polityczna kariera na pewno zwolniła lub szczerze mówiąc po wyborach samorządowych Damian Bartyla z tego politycznego obiegu wypadł, więc uznał że jest na to dogodna okoliczność żeby startować. Wybory do senatu w okręgach jednomandatowych oczywiście dają pewne szanse ale jak widać niestety nie dopełnił tego formalnego obowiązku i myślę, że na powrót do polityki będzie musiał pewnie trochę zaczekać – mówi Tomasz Słupik, politolog.

Jedno jest pewne. W Bytomiu o fotel senatora powalczą Halina Bieda i Andrzej Misiołek. Czy rywalizował będzie z nimi także Damiana Bartyla przekonamy się w najbliższych dniach

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SZOK! Wysadzili w powietrze bankomat w urzędzie! Śląska policja szuka bandziorów

Macie kartę ŚKUP? PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE! Niektóre właśnie tracą ważność!

Ile wyniesie najniższa pensja w 2020 i 2021 roku? Jest decyzja rządu!

autor: Sandra Hajduk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close