KrajRegion

FABRYKI W POLSCE: Jak produkowane są perfumy i rozjazdy kolejowe?

Jak produkowane są perfumy? Skąd biorą się rozjazdy kolejowe? Odwiedzamy najciekawsze fabryki w programie „Fabryki w Polsce”!

 

W jutrzejszym odcinku (27 listopada) programu „Fabryki w Polsce” odwiedzimy fabrykę perfum. Zobaczymy również, jak produkowane są rozjazdy kolejowe.

Oglądaj premierowe odcinki programu w każdą środę o 16:55 w TVS!

Sejmik wdepnął w KAŁUŻĘ, a prezydent Rybnika potknął się o alkomat. Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Jak produkowane są perfumy?

Zachwycają swoim zapachem, poprawiają nastrój i dodają nam pewności siebie. Perfumy, bo o nich mowa, są dla wielu z nas nieodłącznym elementem „garderoby”. Mało tego – często są też ozdobą naszej toaletki ze względu na piękne flakony. Żeby dowiedzieć się, jak są produkowane, odwiedzimy fabrykę Uroda Polska, w której powstają perfumy Bi-es.

Kto bierze udział w komponowaniu zapachów? Kim są „nosy”? Jak wyglądają poszczególne etapy? Na początku podejrzymy mieszanie, później filtrowania, a w końcu rozlewanie perfum.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

JESIEŃ 2018: Najlepsze perfumy dla niej [NOWOŚCI, KLASYKI]

Rozjazdy kolejowe

To właśnie dzięki rozjazdom kolejowym pociąg może zjechać z jednego toru na drugi z określoną prędkością.

Rozjazd kolejowy jest złożonym elementem – mówi Tomasz Balcerzak, Dyrektor Track Tec KolTram Serwis. – Składa się z wielu podzespołów. W skład rozjazdu wchodzą półzwrotnice, urządzenia kierownic, krzyżownica. Są to skomplikowane urządzenia, które ponadto się poruszają, przez co są bardziej narażone na uszkodzenia.

Chcemy dowiedzieć się, jak są produkowane te niezwykle ważne dla bezpieczeństwa podróżujących elementy. W tym celu odwiedziliśmy jednego z czołowych europejskich producentów – firmę Track Tec.

FABRYKI W POLSCE” SĄ TEŻ NA YOUTUBE!

Oglądaj premierowe odcinki w każdą środę o 16:55 na antenie TVS! Przegapiłeś premierę? Zawsze możesz zobaczyć powtórkę we wtorek o 16:55.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close