KrajRegion

Fabryki w Polsce: Jak produkowane są serki wiejskie i prasy hydrauliczne?

Jak produkowany jest serek wiejski? Jak powstają zaawansowane prasy hydrauliczne? O tym w programie „Fabryki w Polsce” na antenie TVS!

 

W programie „Fabryki w Polsce” zaglądamy za kulisy pracy polskich firm. W najnowszym odcinku sprawdzimy, jak produkowane są produkty mleczne, m.in. serki wiejskie i jogurty. Dowiemy się również, jak powstają zaawansowane prasy hydrauliczne.

Oglądaj „Fabryki w Polsce” w TVS – już dziś (19 marca) o 16:55!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielki test niemieckich słodyczy. TOP 5 Silesia Flesz

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie

Produkty mleczne mają dobroczynny wpływ na zdrowie, bowiem są źródłem rozmaitych składników mineralnych. Przede wszystkim wapnia – czyli pierwiastka niezbędnego do budowy kości. Poza tym produkty mleczne zawierają łatwo przyswajalne przez organizm, białko, tłuszcze i witaminy.

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zobaczymy, jak są produkowane na przykładzie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie, która funkcjonuje od ponad stu lat!

Nasza gama asortymentowa jest bardzo szeroka – mówi Tadeusz Badach, prezes OSM Krasnystaw. – Mamy ponad 150 produktów. Naszym sztandarowym produktem jest serek wiejski oraz jogurty. Z nowości mamy zsiadłe mleko w różnych wariantach.

W programie przyjrzymy się produkcji serka wiejskiego oraz jogurtów. Jesteś ciekawy, jak powstają te produkty mleczne? Pokazujemy krok po kroku – tylko w programie „Fabryki w Polsce”!

 

 

Hydrapres S.A.

Prasy hydrauliczne to urządzenia, dzięki którym możemy zwiększyć wielokrotnie siłę nacisku. Dzieje się tak za sprawą ciśnienia, jakie wytwarzane jest w zamkniętym układzie hydraulicznym.

Firma Hydrapres od niespełna czterdziestu lat prowadzi działalność związaną z projektowaniem i budową pras hydraulicznych – mówi Damian Wełnowski, prezes zarządu firmy Hydrapres. – Wykorzystując posiadane zasoby świadczymy usługi obróbki i skrawania, zwłaszcza wielkogabarytowe.

Prasy hydrauliczne, ze względu na swoją funkcję, znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Maszyny Hydrapres trafiają do klientów branży motoryzacyjnej, lotniczej, kolejowej i wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są procesy obróbki klasycznej metali.

Jak zatem produkuje się prasy hydrauliczne? Oglądaj program „Fabryki w Polsce”, by się przekonać!

 

„Fabryki w Polsce” na antenie Telewizji TVS – we wtorki o 16:55!

 

Jak powstają butelki filtrujące wodę?

FABRYKI W POLSCE: Jak powstają urządzenia marki Dafi i stalowe hale?

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close