Region

Epidemia hejtu w woj.śląskim! Górnicy i ich rodziny coraz bardziej szykanowani [WIDEO]

Mąż pani Agaty Kowalczyk z Piekar Śląskich zginął na kopalni osiem lat temu. Dzisiaj pani Agata należy do Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych, pomaga w trudnych chwilach rodzinom, które straciły ojców w kopalniach. I nie ukrywa – pojawiający się w ostatnich dniach hejt i nienawiść wobec górników w związku z licznymi zachorowaniami na koronawirusa jest skandaliczny.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Ludzie, którzy nie znają górnictwa, nie wiedzą co to jest, nazywają górników brudasami, to naprawdę jest coś okropnego. Górnik boi się teraz, że gdy wyjdzie na ulicę, to ludzie go obrzucą kamieniami. Jednak taka sytuacja: wdowa mi dzwoniła, że syn pracuje na kopalni, mama jest pielęgniarką i przełożona kazała iść mamie na urlop dlatego, że syn jest górnikiem – mówi Agata Kowalczyk, Stowarzyszenie Wdów i Sierot Górniczych.

Wczoraj w ostrym tonie wypowiedział się marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, który wystosował do górników list i opublikował nagranie.

Te słowa, które padły w sieci są niegodne, nie powinny w ogóle paść, to są słowa skandaliczne. Z tego miejsca w imieniu całego zarządu województwa śląskiego i sejmiku wspieram, wspieramy górników, jesteśmy z wami, wiemy, że przejdziecie ten trudny czas. Wspieramy wasze rodziny, dużo jeszcze przed nami, ale jestem przekonany, że pokonamy koronawirusa, ale też pokonamy głupotę, która w sieci niestety czasami daje o sobie znać – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wczoraj opublikował oświadczenie, w którym podziękował górnikom za ich ciężką pracę.

Dochodzą do nas również sygnały od związków zawodowych poszczególnych kopalni, że górnicy i ich rodziny spotykają się z nieprzychylnymi reakcjami. Żony górników na przykład mają problemy z pracodawcami, którzy żądają od nich specjalnych zaświadczeń o tym, że cała rodzina jest zdrowa – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki.

Jeszcze do niedawna epidemia jednoczyła ludzi. Ale to, niestety, z czasem się zmienia. I zamiast walki z epidemią koronawirusa musimy walczyć z epidemią hejtu. A tym drugim, niestety, też się da zarazić.

Autor: Paweł Jędrusik

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close