Oglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Fundacja Wolne Miejsce rozwiozła tysiące śniadań wielkanocnych!

Fundacja Wolne Miejsce ruszyła na ratunek tegorocznym świętom wielkanocnym. Wolontariusze rozwieźli śniadania osobom najbardziej potrzebującym w czasie pandemii.

 

Choć tegoroczne święta Wielkiej Nocy były inne, szczególnie dla osób starszych i samotnych, Fundacja Wolne Miejsce nie zawiodła. Mimo że dorocznego śniadania dla potrzebujących w Katowicach nie było, wolontariusze fundacji w niedzielny poranek dostarczyli śniadania pod tysiące adresów.

 

Zobaczcie najnowszy odcinek programu SREBRNE KATOWICE:

Srebrne Katowice: Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne tym razem zupełnie inaczej!

 

Kryminalne nowości w TVS! Zobaczcie również nasze seriale „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

 

 

Relację z tego wydarzenia przedstawiliśmy w najnowszym odcinku programu „Srebrne Katowice”, którego emisja odbyła się 17 kwietnia o 8:20 na antenie TVS. Premierowe odcinki programu można oglądać w każdy piątek o 8:20 na antenie Telewizji TVS.

 

Fundacja Wolne Miejsce – na ratunek Wielkanocy!

Takich świąt jeszcze nigdy nie mieliśmy – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce. – Przyznam szczerze, że do tej operacji też podchodziliśmy trochę z niepokojem, bo to była wielka niewiadoma. Już dzisiaj wiemy, że można, że trzeba było to przygotować i że warto było to zrobić.

Wolontariusze w sposób bezpieczny, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, dostarczyli śniadania do osób potrzebujących.

Nie moglibyśmy pozostać w domu i jeść normalnie śniadania, wiedząc o tym, że tak wiele osób samotnych i potrzebujących jest w domach – tłumaczy Norbert Palimąka, wolontariusz Fundacji Wolne Miejsce. – Mamy z nimi kontakt, ponieważ już od kilku tygodni rozwozimy obiady do dziennych domów pomocy społecznej, także znamy sytuację i działamy na pierwszej linii frontu.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pamiętajcie, że od czwartku, 16 kwietnia, nosimy maseczki. To nasz obowiązek

Fundacja TVS włącza się w walkę z koronawirusem. Maseczki i żele dla pogotowia w Katowicach [WIDEO]

Katowice: 3000 tysiące testów na koronawirusa dodatkowo. Za wszystko zapłaci miasto

Marlena Borczyk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close