KrajRegionWiadomość dnia

Ale fury! Policja odzyskała luksusowe samochody. I wcale nie chodzi o kradzież! [FOTO]

Nie zawsze są schowane w dziuplach i nie zawsze chodzi o kradzież, kiedy informujemy, że policja odzyskuje samochody. Dwa luksusowe, warte grubo ponad 400 tysięcy złotych auta odzyskali właśnie mundurowi. Mimo, że 45-latek ich nie ukradł – i tak grozi mu 5 lat odsiadki.

 

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego przywłaszczenie dwóch pojazdów. Mikołaj M. przestał spłacać należne raty leasingu i nie zwrócił bankowi wartych ponad 420 000 złotych luksusowych samochodów. Za to przestępstwo 45-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Kłopoty Mikołaja M. zaczęły się w momencie, kiedy przestał spłacać raty kredytów wynikających z umów leasingowych, podpisanych w marcu 2016 roku. 45-latek dysponował dwoma samochodami, Porsche Panamera wartą 300 000 złotych oraz Mercedesem GLA o wartości 122 000 złotych.

Kiedy mężczyzna zaległ już bankowi z kilkunastoma ratami, ten wypowiedział umowy i zażądał zwrotu pojazdów. Bez odzewu. Sprawą zajęli się więc policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. To oni w krótkich odstępach czasu odzyskali obydwa luksusowe samochody i zatrzymali 45-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut przywłaszczenia mienia za co kodeks karny przewiduje do do 5 lat pozbawienia wolności.(źr:policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close