KrajRegionWiadomość dnia

Galerie handlowe na Śląsku oblężone! Dzisiaj ostatni dzień przed zamknięciem!

Dziś w wielu sklepach ostatni dzień na stacjonarne zakupy. Ze względu na zapowiedź zamknięcia sklepów w galeriach handlowych, te w ostatnie dni normalnej działalności przeżywają oblężenie. Od soboty odzież, artykuły RTV czy meble będzie można kupić praktycznie tylko przez internet. Tak będzie przynajmniej do końca listopada.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

-Ja dzisiaj akurat oddawałam rzeczy, które były nieprzemyślane, więc to była ostatnia szansa żeby to zrobić – mówi Marta Gołębiowska, mieszkanka Katowic. – Nie wiem jeszcze, myślałem nad czymś większym może jakieś RTV, AGD ale na razie nie ma kasymówi Piotr Kędzierski, mieszkaniec Katowic.

Sposobności na obejrzenie i przetestowanie takiego sprzętu jakiś czas nie będzie. Warto pamiętać, że drogerie, apteki czy sklepy spożywcze w takich miejscach nadal będą funkcjonowały stacjonarnie.

-Najemcy muszą zadbać o odpowiednie zabezpieczenie towaru i organizację funkcjonowania personelu do prawdopodobnie 29 listopada. My jako zarządca obiektu zapewniamy iż na czas ograniczonego funkcjonowania galeria będzie nieustannie monitorowana i odpowiednio zabezpieczona – mówi Anna Szczerkowska, Galeria Katowicka.

Co ciekawe, mimo że nowe obostrzenia mają zacząć obowiązywać od soboty. niektórzy przedsiębiorcy nie wiedzą, że będą musieli zamknąć sklepy. Wszystko dlatego, że w piątek po południu nie było jeszcze oficjalnego rozporządzenia w tej sprawie.

-Aktualnie oczekujemy na publikację rozporządzenia Rady Ministrów, które potwierdzi, czy nasze sklepy będą mogły być wciąż otwarte. Niezależnie od rozwoju sytuacji, jako IKEA jesteśmy przygotowani, aby zapewnić klientom bezpieczne warunki do dokonywania zakupów tak, jak dotychczas. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że sklepy meblowe w trakcie lock downu pełnią bardzo ważną rolę. Polacy kupują u nas wyposażenie do urządzenia swoich miejsc pracy zdalnej oraz miejsc nauki lub zabawy dla dzieci –  czytamy w informacji uzyskanej od biura prasowego sieci sklepów Ikea.

Z zamknięcia większości stacjonarnych sklepów mogą się cieszyć te internetowe, których obroty zapewne znów znacząco wzrosną. Zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się okres przedświąteczny.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polski rodzynek w LE zapunktował! Lech Poznań 3-1 pokonał Standard Liege!

Decyzja premiera o zamknięciu galerii handlowych to może być początek końca branży!

Kolejne zakażenia koronawirusem w Górniku Zabrze. Kilka osób odizolowanych od zespołu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close