AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

GCZD w Katowicach otrzyma 30 mln złotych. Pieniądze zostaną zainwestowane głównie w Oddział Radiologii [WIDEO]

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach może wejść w XXI wiek. Na mocy podpisanej umowy, szpital otrzyma od Ministerstwa Zdrowia kwotę 30 mln złotych, które zostaną zainwestowane głównie w Oddział Radiologii.

 

W szczególności idziemy w zakład diagnostyki obrazowej, czyli wymiana tomografu, wymiana dwóch rentgenów, a druga część duża, to jest informatyzacja szpitala. Tutaj jakby wprowadzimy e- usługi. Chcemy skrócić czas oczekiwania pacjenta na wizytę w szpitalu albo także też na poradniach i skrócenie też czasu przebywania pacjenta tutaj u nas w szpitalu, żeby jak najszybciej to dziecko mogło wrócić do domu już wyleczone – mówi Bartosz Grzybowski, Zastępca Dyrektora ds. Inwestycyjno-Eksploatacyjnych.

Radości nie kryją lekarze, którym nowy sprzęt bardzo ułatwi pracę. Stary, zużyty sprzęt zastąpi nowoczesny, wykorzystujący technologię cyfrową. Będzie to pierwsze duże unowocześnienie zakładu od czasu jego powstania, czyli od 1999 roku.

Będzie lepiej dla dzieci, będzie szybciej. Zdjęcie od razu zostanie widoczne na ekranie monitora. Nie trzeba będzie oglądać na kliszach i od razu będzie przesłane przez system cyfrowy, na przykład na izbę przyjęć czy do chirurga, który będzie chciał dziecko operować – mówi dr Katarzyna Gruszczyńska, Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

Jak podkreśla pani doktor – nowy sprzęt nie tylko polepszy jakość obsługi pacjentów, ale też ich bezpieczeństwo.

Wszystkie te aparaty mają wbudowany system ochrony pacjenta, także będzie mniej szkodliwego
promieniowania rentgenowskiego dla dzieci – mówi dr Katarzyna Gruszczyńska, Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

Zadowoleni mogą być również pacjenci. To przecież oni będą korzystali z nowoczesnej aparatury.

Julia będzie tu wracać co jakiś czas i myślę to to jest bardzo fajna sprawa, że ten sprzęt jednak tutaj
będzie dla wszystkich dzieci tego szpitala – mówi Agnieszka Kowalczyk, mama chorej Julii.

Kwotę 30 mln złotych, którą otrzyma szpital w 85% pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część dołoży budżet państwa.(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close