RegionWiadomość dnia

Gdzie dzieci z całego świata spędzają wakacje? W Dąbrowie Górniczej! Trwają wakacje z CISV

Pięćdziesięcioro dzieci z całego świata uczy się języka angielskiego, a przy okazji zawierają międzynarodowe przyjaźnie, uczą się innych kultur i świetnie bawią. W Dąbrowie Górniczej po raz pierwszy zorganizowany został międzynarodowy obóz dla dwunastu delegacji z całego świata. Organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie CISV.

 

Wycinka w Parku Śląskim: Coraz więcej protestów w obronie drzew!

-Chłonni zabawy i nowych znajomości, ale my świadomi tego, ze ich głowy są chłonne wiedzy i różnych innych tematów – przez zabawę staramy się wstrzyknąć im wiedzę, którą stoi ta międzynarodowa organizacja, czyli budowanie międzynarodowych przyjaźni – mówi Kamila Lewandowska, Stowarzyszenie CISV Polska.

-Mówimy o soft skills, czyli uczymy się nawiązywania przyjaźni – ta młodzież jest tutaj przez 28 dni bez dostępu do internetu, telefonu i nie mające kontaktu z domem – mówi Nela Małachowska, Stowarzyszenie CISV Polska.

Gdzie dzieci z całego świata spędzają wakacje? W Dąbrowie Górniczej! Trwają wakacje z CISV
Gdzie dzieci z całego świata spędzają wakacje? W Dąbrowie Górniczej! Trwają wakacje z CISV

Dzień na obozie rozpoczyna się od Flag Time, kiedy na maszt wciągana jest flaga organizacji – każda delegacja wita pozostałych uczestników obozu w swoim ojczystym języku. Ważną częścią obozu są National Nights – zajęcia planowanie i prowadzone przez delegacje, które mają na celu zaprezentowanie kultury i tradycji danego kraju.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close