RegionWiadomość dnia

Gen. Jarosław Mika zarażony koronawirusem czuje się dobrze

Jakiś czas temu pisaliśmy o zarażonym koronawirusem polskim generale. Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych RP  gen. Jarosław Mika został zakażony w trakcie narady wojskowej w Niemczech ale czuje się dobrze.

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak powiedział w rozmowie z Super Expresem – jest bardziej wypoczęty niż w pracy, czuje się dobrze i nie ma żadnych symptomów. Można rzec, że taki przypadek zarażenia trochę uspokaja i pokazuje, że przebieg tej nie do końca jeszcze znanej choroby u ludzi może być całkiem odmienny. Przypomnijmy, że do zakażenia generała doszło na naradzie wojskowej w Niemczech. Jak wspomina dowódca – osoba zarażona może nie wiedzieć, że jest chora i myśleć, że to zwykłe przeziębienie – i tak było w jego wypadku. Ale wojskowy nauczony dyscypliny czując, że coś mu jest praktycznie od razu po powrocie zza granicy Odry udał się do szpitala, gdzie stwierdzono w jego organizmie obecność koronawirusa. Polskiego dowódcę zaraził gen. Farina – panowie są już po rozmowie a ten drugi przeprosił polskiego generała za zaistniałą sytuację – oczywiście sam nie miał świadomości, że wirusa może w swoim otoczeniu rozsiewać.

Wszystkie osoby, które wraz z generałem były na naradzie lub miały z nim kontakt po powrocie są objęte kwarantanną. Kolejna dobra wiadomość to fakt, że jeden z oficerów przebywających wraz z polskim dowódcą miał wynik ujemny na obecność koronawirusa. Reasumując, szybka reakcja generała zapobiegła zakażeniu innych osób. Bierzmy przykład z tej postawy i jeśli faktycznie czujemy się źle a mogliśmy mieć kontakt z osobą zarażoną lub wróciliśmy z zagranicy z tzw. stref podwyższonego ryzyka to nie bójmy się zgłaszać na oddziały zakaźne lub informować o zaistniałej sytuacji Sanepid.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Żerują na naszym strachu. Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa. Policja ostrzega!

Koronawirus na Śląsku: Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala!

Uczelnie wyższe na Śląsku zamknięte przez koronawirus. Na WST nauka przez internet [WIDEO]

źródło: RMF24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close