KrajRegion

Gigantyczne zainteresowanie szczepieniami w woj. śląskim. W niektórych punktach brakuje wolnych terminów na maj

Zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 w województwie śląskim jest duże, a w niektórych punktach brakuje już wolnych terminów na maj. W Pszczynie do końca miesiąca zostanie zaszczepionych 8,5 tys. mieszkańców, jednak nie wiadomo jeszcze jak będzie dokładnie wyglądał czerwiec.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Od czerwca zaczynamy szczepić drugimi dawkami, na razie nie jesteśmy w stanie przyjąć większej ilości pacjentów, tylko i wyłącznie ze względu na brak szczepionek – mówi Szymon Sekta, Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Które rozeszły się w rekordowym tempie zaraz po uruchomieniu Powiatowego Punktu Szczepień. O ile w Pszczynie liczba zaszczepionych do końca miesiąca mieszkańców jest pewna, tak w Tychach już nie do końca. Urzędnicy w dwóch punktach szczepień powszechnych chcą zaszczepić 10 tys. osób, jednak dokładną liczbę uzależniają od rządowych dostaw. Póki co szczepionki są.

– Dostępne są wszystkie cztery rodzaje szczepionek, wszystkie cztery, które mamy na rynku czyli Astra Zeneca, Pfizer, Moderna i Johnson, one są w różnych konfiguracjach, w różnych dniach i w różnych punktach – mówi Ewa Grudniok, UM w Tychach.

A tych oprócz dwóch wspomnianych wcześniej w mieście jest jeszcze 15. Nieco inaczej sytuacja wygląda w Mikołowie, gdzie jak wynika z nieoficjalnych informacji mieszkańcy ewidentnie czekają na dostawę szczepionek Pfizera, a szczepionkami pozostałych firm nie są do końca zainteresowani.

– I tak i nie, bo z jednej strony jest dużo, bo dużo osób dzwoni i chciałoby się szczepić, z drugiej strony nie do końca widzimy to w naszych punktach, gdyż na ten tydzień mamy średnio po 100 osób na punkt zapisanych. – mówi Łukasz Łukasz Ryguła, Starostwo Powiatowe w Mikołowie.

A ze względu na przepustowość punktów szczepień w powiecie mikołowskim mogłoby ich być zdecydowanie więcej. Na ten moment w Polsce w pełni zaszczepionych zostało prawie 3 mln 700 tys. osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od teraz szczepionki na covid już dla wszystkich. A od kiedy dla 16 i 17-laktów?

Ciepły początek tygodnia. Od środy burze i ochłodzenie [PROGNOZA POGODY]

Katowice będą tęczowe. Marsz Równości ma zgromadzić tłumy zwolenników LGBT

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close