RegionWiadomość dnia

Gliwice dostały ogromne dofinansowanie na Centrum Przesiadkowe! Kiedy rusza budowa?

Obok dworca w Gliwicach na razie jest ściernisko, ale będzie… gliwickie Centrum Przesiadkowe za bagatela 200 milionów złotych. Realizację planów na tak dużą skalę ułatwi dotacja z Unii Europejskiej w kwocie ponad 129 milionów złotych, która właśnie została miastu przyznana.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

-W wyniku realizacji tej inwestycji zostaną wykonane połączenia drogowe z ulicą Toszecką i z ulicą Tarnogórską. Powstanie tam zadaszenie z peronami z zatokami postojowymi dla autobusów. Powstaną dwa budynki obsługi podróżnych, w których będzie się mieścić jakieś punkty typu mała gastronomia, punkt obsługi podróżnych. W ramach inwestycji planujemy również połączenie drogami rowerowymi do Centrum Przesiadkowego – mówi Anna Włodarczak, Biuro Rozwoju Miasta UM w Gliwicach.

 

Planowana jest tu też stacja miejskiego roweru. Gliwice są ostatnim przystankiem Kolei Śląskich na zachód aglomeracji, co ma ułatwić komunikację z sąsiednimi Pyskowicami czy Toszkiem. Właśnie został ogłoszony przetarg. Wykonawcy mogą składać swoje oferty do 22 listopada. Centrum Przesiadkowe ma być gotowe w połowie 2022 roku.

autor:

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Co za tragedia! Uwielbiany trener Piasta Gliwice nie żyje!

Śląskie: TEGO w ściekach się nie spodziewacie! Służby muszą zbudować specjalną instalację!

Gliwice: Zygmunt Frankiewicz namaścił następcę. To wiceprezydent Adam Neumann

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close