Region

Policja z Sosnowca przyniesie do szkół atrapy narkotyków. Żeby uczyć

Wydział prewencji policji i Urząd Miejski w Sosnowcu organizują nietypową akcję edukacyjną na terenie szkół. Przygotują tzw. „walizki edukacyjne”, w których znajdą się atrapy narkotyków.

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Okazuje się często, że rodzice jak również pracownicy placówek oświatowych nie posiadają dostatecznej wiedzy jak wyglądają dostępne na rynku narkotyki, czym się charakteryzują, ile kosztują, gdzie są dostępne i czy są łatwo dostępne. Stąd powstał pomysł stworzenia „walizki edukacyjnej”, dzięki której osoba prowadząca zajęcia będzie mogła pokazać uczestnikom spotkań atrapy najbardziej popularnych narkotyków, przedmiotów służących do zażywania, przechowywania i dystrybucji, które mogą znajdować się w posiadaniu podopiecznego lub dziecka nie wzbudzając żadnych podejrzeń – tłumaczy Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca d/s ds.funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Tematy omawiane podczas tychże spotkań wynikają najczęściej z problemów z jakimi borykają się nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy w swojej codziennej pracy. Jedną z wielu poruszanych kwestii z rodzicami jest przestępczość narkotykowa wśród dzieci i młodzieży. Policjanci omawiając w czasie zebrań z rodzicami m.in. konsekwencje prawne dotyczące przestępczości narkotykowej, rodzaje uzależnień, zewnętrzne symptomy uzależnień, czy też czynniki ryzyka i czynniki chroniące ich dzieci przed tego typu zagrożeniami, zwrócili uwagę na fakt, iż dla większości uczestników tych spotkań przedmiotowa problematyka jest obca albo znana w niewielkim zakresie.

Program realizowany będzie w formie zajęć profilaktyczno – edukacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Prowadzone zajęcia trwać będą jedną godzinę lekcyjną tj. 45 minut, a ich terminy zostaną wcześniej ustalone indywidualnie z dyrektorami placówek oświatowych. Zajęcia będą prowadzone na terenie sosnowieckich placówek oświatowych. Urząd Miejski kupił za kwotę prawie 6 tys. zł trzy walizki, które przekaże policji. Program będzie realizowany w okresie od 14 października 2019 r. do 16 grudnia 2019 r., a także w 2020 roku (do 15 czerwca 2020 r.).

Źródło: Sosnowiec.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-latka z Polski zaszła w ciążę w Egipcie bo w basenie pływała sperma?

Spiderman z Bytomia! Chłopiec jechał uczepiony tramwaju! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ludzie mówią, że w lesie stał się cud! Skąd to się tam wzięło? ]WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close