Region

Gliwice: kończy się sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Wypożyczono go 80 tys. razy

Dobiega końca kolejny rok na Gliwickim Rowerze Miejskim. Miasto ma już niemal 20 tys. miłośników GRM, którzy w tym roku skorzystali z niego 80 tys. razy.

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Sezon na Gliwickim Rowerze Miejskim zakończy się 30 listopada. Ponieważ umowa z firmą Nextbike dobiega końca, kolejny sezon rowerowy ruszy, gdy zostanie podpisana umowa na usługę z firmą, która wygra przetarg. W kwietniu 2018 r. system rozbudowano do 15 stacji wyposażonych w 150 rowerów.

Tylko w tym roku, od stycznia do końca października, gliwickie rowery miejskie wypożyczono 80 tys. razy, a liczba uczestników systemu wzrosła do 19,7 tys.

Na popularność miejskiego roweru miało również wpływ włączenie Gliwic do zintegrowanego metropolitalnego systemu rowerowego – od czerwca do października wypożyczony w Gliwicach rower miejski można było zostawić na stacji w Katowicach, Tychach, Zabrzu, Sosnowcu, Chorzowie lub w Siemianowicach Śląskich i odwrotnie. Koszt relokacji jednośladu do stacji systemu bazowego pokrywa Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Źródło i foto: Gliwice.eu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Metropolia zbuduje chce zbudować spalarnię! Gdzie powstanie zakład utylizujący śmieci?

Katowice: Przebudowa DK 81 w Giszowcu. Następny etap prac od 14 listopada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close