RegionSport

Gliwice: Masz bilet na Piasta? Autobusem jedziesz za darmo!

Kibice posiadający karnety i bilety na mecze mistrza Polski – Piasta Gliwice już od najbliższej kolejki będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską Zarządu Transportu Metropolitalnego. To pierwsza tego typu współpraca klubu z Górnego Śląska z metropolitalnym organizatorem transportu zbiorowego.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wyłącznie kibice Niebiesko-Czerwonych będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w dniach meczowych na trzy godziny przed i dwie po meczu organizowanym przy ul. Okrzei w Gliwicach. Dotyczy to zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych oraz trolejbusowych. – Jest to dla nas historyczne, bo pierwsze tego typu rozwiązanie. Traktujemy je jako pilotaż powiedział Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM-u. – Umowa o współpracy będzie obowiązywać do końca roku. Jeśli udogodnienie będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem i wszystkie strony będą zadowolone ze współpracy to z pewnością rozważymy jej kontynuację – dodał Wawrzaszek.

Do przejazdów komunikacją miejską uprawniać będą karnety na rundę jesienną i na sezon 2019/20 – w obu przypadkach dodatkowo wymagany jest wydruk papierowy z systemu biletowego, a także bilety na mecz zakupione w przedsprzedaży lub w kasie przed meczem.

 

– To kolejny nasz ukłon w kierunku kibiców Piasta, nie tylko z samych Gliwic, ale również z terenu całej Metropolii. Mając karnet lub bilet, można będzie bezpłatnie i bezpiecznie dotrzeć na nasz mecz oraz wrócić środkami komunikacji publicznej. Słowa podziękowania kieruję pod adresem Zarządu i Sekretarza Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz dla Zarządu Transportu Metropolitalnego za profesjonalne doprowadzenie sprawy do końca. Ufam, że to rozwiązanie będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem i inni będą mogli z nas czerpać – powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu Piasta Gliwice.

Dzięki współpracy Piasta z Zarządem Transportu Metropolitalnego, kibice będą mogli bezpłatnie dotrzeć już na najbliższe spotkanie. W sobotę 26 października Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gliwicach z Koroną Kielce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:30. W pobliże stadionu będzie można dojeżdżać m.in. autobusami nr A4, 6, 57, 59, 80, 156, 187, 194, 250, 259, 617, 676, 840, 850.

 

źródło: Piast Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: W których szkołach 25 października będzie TĘCZOWY PIĄTEK?

Pogoda na Wszystkich Świętych. Jaka będzie pogoda we Wszystkich Świętych?

Śląskie: Brutalny napad na taksówkarza. 15-latek zmasakrował mu głowę nożem! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close