RegionWiadomość dnia

Śląskie: Brutalny napad na taksówkarza. 15-latek zmasakrował mu głowę nożem! [WIDEO]

15-latek, który w nocy z poniedziałku na wtorek zaatakował nożem taksówkarza w Zabrzu i wielokrotnie ranił go w głowę najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. Choć od zdarzenia minęło kilka dni, mieszkańcy Zabrza, a przede wszystkim taksówkarze, z którymi rozmawialiśmy nie mogą uwierzyć, że młody chłopak zrobił coś takiego.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Co w niego wstąpiło, że on tak postąpił? Ten chłopak albo był pod wpływem czegoś, skoro taki czyn zrobił, albo no… trudne to jest do wyobrażenia. Tzn. wyobrażamy sobie to, ale mało brakowało, a chłop by stracił życiemówi Jerzy Michalak, taksówkarz z Zabrza.

Do zdarzenia doszło przed godziną 3. 15-latek zamówił kurs u 65-letniego taksówkarza. Chciał jechać w okolicę skateparku przy ul. Heweliusza i za kurs zapłacił z góry. Po przyjeździe poprosił taksówkarza, żeby ten zaczekał, aż na miejsce przyjedzie jego ojciec. Gdy po 20 minutach czekania kierowca powiedział, że może podwieźć go na stację benzynową lub zostawić tutaj, nastolatek rzucił się na niego z nożem. Mężczyzna przeżył. I choć to skrajna sytuacja, to taksówkarze z Zabrza podkreślają, że nie wcale nie rzadka. Bo mniej groźne też się zdarzają.

– Od czasu do czasu. Raz na pół roku ktoś tam agresywny jest, żeby wykorzystać taksówkarza. Ale ja sobie daję z tym radę, bo nie jeżdżę nocami przede wszystkim, a to zazwyczaj się zdarza w nocy – mówi Zbigniew, taksówkarz z Zabrza.

15-latek został już przesłuchany, ale sąd nie informuje, czy przyznał się do winy oraz w jaki sposób tłumaczył swoje zachowanie. Najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

 

– Sędzia dla nieletnich będzie podejmował w tej sprawie czynności. Będzie wyjaśniał sytuację nieletniego, ewentualnie dotychczas zastosowane wobec niego środki, jego sytuację szkolną, jego cechy osobowości. Oczywiście w razie konieczności będzie tutaj opiniował zespół specjalistów sądowych – mówi Tomasz Pawlik, Sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Wtedy sąd może podjąć decyzję, czy nastolatek będzie sądzony jako osoba dorosła.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nauczyciele kontynuują protest! Co to oznacza dla uczniów? [WIDEO]

39 ciał odkryto w ciężarówce! Zbiorowe morderstwo? Koszmarna makabra w Wielkiej Brytanii

Częstochowa: zniszczyli 20 wiat przystankowych! Policja szuka wandali [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close