Region

Częstochowa: zniszczyli 20 wiat przystankowych! Policja szuka wandali [WIDEO]

Dziś w nocy w Częstochowie ktoś zniszczył co najmniej 20 wiat przystankowych – autobusowych i tramwajowych. Między innymi przy ulicach: Legionów czy Orkana. We wszystkich zostały wybite szyby.

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kto tą młodzież, bo to młodzież pewnie, kto tą młodzież wychowuje, pewnie też taki wandal, że nie ma kontroli matka I ojciec nad dziećmi, czy nad młodzieżą, że chodzą I niszczą – mówi Zofia Sobieska, mieszkanka Częstochowy.

Na razie nie wiadomo, jak duże są straty, cały czas trwa ich szacowanie. Tylko w kilku ostatnich latach miasto wymieniło wiaty na ponad 170 przystankach. Rozbite szyby zostały już posprzątane, a Miejski Zarząd Dróg i Transportu zgłosił sprawę na policję.

To trzeba na spokojnie przeliczyć, zinwentaryzować I taka inwentaryzacja trwa. Wciąż nasi pracownicy, mimo godzin popołudniowych są w terenie. Dopiero myślę w przeciągu dnia, dwóch będziemy w stanie podać dokładne kwoty, koszty, które trzeba będzie z pieniędzy publicznych wydać, żeby tę naszą wspólną własność naprawić – mówi Maciej Hasik, MZDiT i MPK w Częstochowie.

Wszystko wskazuje na to, że sprawcą zniszczeń jest ta sama osoba lub grupa osób, bo przystanki znajdują się dosyć blisko siebie.

Obecnie policjanci wykonują czynności na miejscach wskazanych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg I Transportu. Oczywiście równolegle dokonują przeglądu zapisu monitoringu miejskiego, a także prowadzą czynności operające zmierzające do ustalenia sprawców tego zdarzenia – mówi asp. szt. Marta Kaczyńska, KMP w Częstochowie.

Jeszcze nie wiadomo kiedy w zniszczonych wiatach zostaną wstawione nowe szyby.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie podwyżka 500 plus? Rząd tego nie wyklucza! Od kiedy?!

Śląskie: Puma wróciła! Widziano ją pod Bieruniem! Władze wydały OSTRZEŻENIE

Elektrownia atomowa stanie 40 kilometrów od Katowic? Ma ją zbudować najbogatszy Polak!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close