KrajRegion

Świętochłowice: Zatrzymano czterech pseudokibiców, w tym dwóch nieletnich

Świętochłowice: Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali w poniedziałek cztery osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców.

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Podczas wykonywanych czynności mundurowi znaleźli w ich samochodzie narkotyki oraz przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

 

Wśród zatrzymanych byli dwaj nieletni, którzy trafili do policyjnej izby dziecka

Teraz młodzieńcy za czyn karalny odpowiedzą przed sądem rodzinnym, natomiast o losie ich pełnoletnich kolegów również zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zamieszkach pseudokibiców oraz zaparkowanym w centrum miasta samochodzie mającym związek z ich środowiskiem. Na ulicy Hoffmann policjanci zastali przy Oplu dwóch pełnoletnich mężczyzn i dwóch nastolatków ubranych w charakterystyczną odzież sympatyków jednej ze śląskich drużyn piłkarskich.

W trakcie czynności legitymowania zmieniali oni swoje wersje dotyczące okoliczności zgłoszenia, ponadto zachowywali się nerwowo. Podjęli nawet próbę oddalenia się z miejsca kontroli, która zakończyła się fiaskiem. Jak się później okazało, mundurowi w ich pojeździe znaleźli przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa m.in. pałkę teleskopową i kominiarki oraz woreczek foliowy z marihuaną.

Zatrzymani 15-latkowie trafili do policyjnej izby dziecka, a 20-letni chorzowianin i 23-letni świętochłowiczanin do policyjnego aresztu. Wczoraj osoby zostały przesłuchane. Teraz za czyn karalny nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym. O losie ich pełnoletnich kolegów również zadecyduje sąd.

(źródło: swiony.pl)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie podwyżka 500 plus? Rząd tego nie wyklucza! Od kiedy?!

Śląskie: Puma wróciła! Widziano ją pod Bieruniem! Władze wydały OSTRZEŻENIE

Elektrownia atomowa stanie 40 kilometrów od Katowic? Ma ją zbudować najbogatszy Polak!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close