Region

Gliwice: Nielegalnie rozpowszechniał gry. 500 zarzutów dla 32-latka

32-letni mieszkaniec Gliwic podejrzany jest o nielegalne rozpowszechnianie gier za pośrednictwem platformy cyfrowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Straty, jakie spowodował, sięgają ponad 90 tys. złotych. Postawiono mu prawie 500 zarzutów.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gliwickiej komendy policji od ubiegłego roku zajmowali się sprawą nielegalnego rozpowszechniania gier w wersji elektronicznej. Poszkodowana firma wyceniła straty na ponad 90 tys. zł. Zebrany w trakcie dochodzenia materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu 32-latkowi blisko 500 zarzutów popełnienia przestępstwa z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zebranie takiej ilości materiału dowodowego było możliwe dzięki działaniom śledczych z Gliwic oraz współpracy z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych na platformach dystrybucji cyfrowej, po czym sprzedawał je wraz z dostępem do konta poprzez aukcje internetowe na portalach aukcyjnych. Wszystkich czynów niekarany dotychczas 32-latek dopuścił się w latach 2014-2017. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia. Sąd może również zdecydować, że podejrzany będzie musiał zwrócić poniesione przez firmę straty.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem
24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki
Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close