Region

Gliwice: Ogrzewalnia gotowa. Pomieści 30 osób

Zakończyły się prace przy budowie ogrzewalni u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej. Do dyspozycji osób zmagających się z bezdomnością jest 30 miejsc.

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Nowoczesny modułowy budynek zastąpił zlikwidowaną po 18 latach ogrzewalnię przy ul. Składowej. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowym obiekcie do dyspozycji osób potrzebujących są m.in. wyposażone w krzesła dwa pomieszczenia pobytowe, w tym jedno o powierzchni ponad 50 m2 z przeznaczeniem dla mężczyzn oraz drugie mniejsze z przeznaczeniem dla kobiet. Każde z pomieszczeń posiada dostęp do oddzielnej łazienki. Do dyspozycji osób potrzebujących jest kącik kuchenny, w którym można przygotować m.in. gorący napój.

Po wejściu do placówki osoba przyjmowana  może skorzystać z odrębnej łazienki oraz uzyskać odzież na wymianę. Jeśli posiada własne ubranie w dobrym stanie, może je wyprać w pralce, która jest na wyposażeniu placówki. W budynku znajduje się ponadto pomieszczenie gospodarcze oraz służbowe dla pracownika socjalnego z szatnią i łazienką. Obiekt jest nowoczesny, wyposażony w pompę ciepła, kolektory słoneczne, ma nowatorski system ogrzewania i  uzyskał certyfikat Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Całodobowa ogrzewalnia jest czynna od 1 stycznia, prowadzi ją Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Nowa ogrzewalnia kosztowała ponad 735 tys. zł i została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (726 587,76 zł). Pozostała kwota pochodziła z budżetu miejskiego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Powstała specjalna poradnia dla covidowych ozdrowieńców. Bez kolejek do specjalistów

Ministerstwo Zdrowia sprawdza aferę ze szczepieniami aktorów. „To nieetyczne”

Podatek cukrowy rozłoży na łopatki branżę napojów? Ceny tych słodzonych cukrem poszybowały w górę!

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close