AlarmRegionWiadomość dnia

Gliwice: Pijany policjant uciekał z komendy przez okno! Miał ponad 2 promile!

Szokujące zdarzenie w Gliwicach. Policjant tutejszej jednostki uciekał z komendy policji przez okno. Ale i miał powód. Jak się okazało – był pijany, miał grubo ponad 2 promile.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Policjant, który pełnił służbę w komisariacie przy ulicy Warszawskiej, salwował się ucieczką przez okno, kiedy w komendzie zjawiła się kontrola z alkomatem. Wszystko rozegrało się dość dawno – bo w piątek, 2 sierpnia. Późnym wieczorem na gliwickim komisariacie przy Warszawskiej zjawiła się kontrola. To rutynowa procedura, która ma na celu sprawdzenie, czy poszczególni funkcjonariusze wykonują swoje obowiązki prawidłowo.

 

Kiedy jeden z policjantów przebywających w komisariacie zobaczył kontrolerów, zaczął uciekać i wyskoczył oknem z pomieszczenia socjalnego. Zniknął bez śladu. O tym, co się stało, kontrolujący policjanci natychmiast poinformowali Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, ruszyły także poszukiwania policjanta-uciekiniera.

Wszystkie patrole pracujące na terenie Gliwic dostały rozkaz poszukiwania dyżurnego, który uciekł na widok kontroli. Szybko ustalono, że policjant nie jest uzbrojony, bo służbową broń zostawił zdeponowaną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Biega z siekierą i widłami! Policja poszukuje chorego psychicznie mężczyzny

Nowy Marszałek Sejmu. Zobacz kto zastąpił Marka Kuchcińskiego

Polacy awansowali na IO w Tokio! Zobacz relację z meczu z Francją

Skandal w starostwie! Ktoś nagrywał urzędniczkę w toalecie!

 

Policjant, który uciekł z komisariatu namierzono po półtorej godzinie. Znaleziono go w okolicy Placu Piastów. Natychmiast zbadano go na obecność alkoholu. Niestety – wynik był pozytywny. badanie wykazało 1,12 mg/l czyli około 2,4 promila.

Jak podkreślają w gliwickiej policji – policjant, który uciekał przed kontrolą to bardzo doświadczony policjant, z 29-letnim stażem służby. Zdaniem przedstawicieli gliwickiej policji to jednorazowy incydent, a sam policjant nigdy swojej służbie w żaden sposób nie uchybiał.

 

Mimo to, wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Szef KMP Gliwice zlecił rozpoczęcie wewnętrznego śledztwa, które ma wyjaśnić sprawę, ale jednocześnie podjął decyzję o przekazaniu materiałów Prokuraturze Rejonowej w Gliwicach.

 

źródło: www.24gliwice.pl
redakcja; Wojciech Żegolewski
Obraz  Gerd Altmann z  Pixabay
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close