RegionWiadomość dnia

Policja robi masowe kontrole taksówkarzy! Sprawdzają każdy drobiazg

Policjanci z gliwickiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, w ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów taksówek, skontrolowali w piątek prywatnych przewoźników oferujących swoje usługi w Gliwicach. W planach są kolejne kontrole w różnych lokalizacjach.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Policjanci gliwickiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, w trosce o bezpieczeństwo pasażerów TAXI, kontrolowali tego typu pojazdy. Mundurowi sprawdzali, czy w taksówkach znajdują się apteczki pierwszej pomocy, sprawne gaśnice, a także wszystko to, co wynika z przepisów dotyczących wyposażenia takich samochodów. Kontrolowana była również trzeźwość kierowców, ważność posiadanych dokumentów oraz zakres uprawnień.

Funkcjonariusze sprawdzili 17 taksówek. Jak się okazuje, niektórzy zawodowi kierowcy nie dopełnili pewnych obowiązków. W dwóch przypadkach samochody nie posiadały ważnych badań technicznych, jeden przewoźnik nie posiadał licencji. Tego typu akcje – jak zapewnia policja – będą ponawiane.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Umowa społeczna ws. górnictwa ma zostać opracowana do końca grudnia [WIDEO]

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

 

źr. KMP Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close