KrajRegion

Gliwice: Ponad 3 miliony na wsparcie prywatnych żłobków

Gliwicach, dzięki miejskiej polityce wsparcia opieki nad malutkimi dziećmi, a także dotowaniu żłobków niepublicznych, co roku przybywa dostępnych miejsc dla najmłodszych gliwiczan.

 

Dofinansowanie z budżetu miasta od ponad 7 lat stymuluje rozwój sieci niepublicznych żłobków w Gliwicach. Pula miejskich środków przeznaczanych na ten cel co roku jest większa – w 2013 r. było to prawie 37 tys. zł, w 2014 r. – ok. 229 tys. zł, w 2015 r. – 426 tys. zł, a w 2016 r. – już ok. 700 tys. zł.

 

Od września zeszłego roku miasto dofinansowuje aż 600 miejsc dla maluchów w prywatnych placówkach

Jest szansa, że będzie ich więcej! Miasto ogłosiło właśnie kolejny konkurs ofert dla żłobków niepublicznych. Dzięki temu rozwiązaniu również rodzice zapłacą mniej za opiekę nad swoimi dziećmi.

– Na dofinansowanie działalności żłobków niepublicznych od września tego roku do końca sierpnia 2022 roku zamierzamy przeznaczyć niemal 3,1 mln zł. Zależy nam na tym, aby miejsc w żłobkach było więcej, dlatego wspieramy osoby, które prowadzą działalność właśnie w tej sferze usług – podkreśla Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic odpowiedzialna m.in. za sferę zdrowia i spraw społecznych w mieście.

W 2017, a także 2018 r. przeznaczono na dotacje odpowiednio 800 tys. i ponad 933 tys. zł, by w kolejnym okresie przekroczyć pułap miliona złotych (ponad 1,5 mln zł w 2019 r.). W minionym roku dofinansowanie na niepubliczne żłobki sięgnęło ponad 2,1 mln zł.

Konkurs, który właśnie ogłoszono, pozwoli na dofinansowanie pobytu jednego dziecka w prywatnym żłobku kwotą do 500 zł. Dzięki temu obniżona zostanie opłata, które ponoszą rodzice za pobyt dziecka w takiej placówce. Prowadzący żłobki niepubliczne mają czas na złożenie swojej oferty do 1 lipca. Dokument należy dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 lub przesłać pocztą na adres UM (ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice) – w tym przypadku istotna jest data wpływu pisma do magistratu.

Z treścią ogłoszenia można zapoznać się pod adresem https://bip.gliwice.eu/otwarty-konkurs-ofert-na-realizacje-zadania-publicznego-w-dziedzinie-organizacji-opieki-nad-dziecmi-sprawowanej-w-formie-zlobka.

 

Źródło: mojegliwice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będzie luzowanie obostrzeń na wakacje! Premier przedstawił HARMONOGRAM

Koszmar w Dąbrowie Górniczej! Faszerowała niemowlę amfetaminą i znęcała się nad nim [WIDEO]

Konwalie śmiertelnie niebezpieczne? 16-latka trafiła do szpitala z zaburzeniami rytmu serca [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close