RegionWiadomość dnia

Gliwice, Ruda Śląska, Katowice. Cały Śląsk szykuje się na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [WIDEO]

Od wielkich miast po małe miasteczka, wsie i przysiółki. Nie ma miejsca, gdzie nie zagra w najbliższą niedzielę największa orkiestra świata. Także i województwo śląskie przygotowuje się do 27. już finału WOŚP! Atrakcji, koncertów, licytacji i nietypowych rzeczy, jakie będzie można zlicytować na orkiestrę – nie zabraknie 😉 Podobnie jak wolontariuszy z WOŚP-owymi puszkami.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


Mimo młodego wieku Wiktoria ma już doświadczenie w pomaganiu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Często poznaje historie ludzi którym orkiestra pomogła wrócić do normalnego życia.

-Podszedł do mnie kiedyś taki pan z rurką w szyi i powiedział, że gdyby nie WOŚP, gdyby nie te pieniądze, gdyby nie ta operacja dzięki temu, to nie żyłby. I nie mógłby teraz przyjść do Kauflandu i kupić sobie picia czy jedzenia i dla rodziny żyć. I właśnie on mnie tak bardzo wzruszył, bo też miał łezki w oczach jak mi to mówił i dał mi właśnie chyba 100 zł, żeby nie kłamać. Tak, dał bardzo dużo z pieniędzy i z siebie – mówi Wiktoria Budzisławska, uczennica IV LO w Rudzie Śląskiej, wolontariuszka WOŚP

W tym roku dużo z siebie dadzą też inni uczniowie IV LO w Rudzie Śląskiej, którzy będą grali z orkiestrą. Sama szkoła stała się na kilka dni orkiestrowym centrum dowodzenia.

-To jest tak, że nie robimy tego dla siebie, ale robimy to dla innych, więc mamy nadzieję, że dużo tych pieniędzy uzbieramy i nic za to nie potrzebujemy – mówi Martyna Ziemecka, uczennica IV LO w Rudzie Śląskiej, wolontariuszka WOŚP.

Pieniądze będą zbierane także przy okazji licytacji. W Rudzie Śląskiej będzie można wylicytować obraz przedstawiający Adama Małysza wraz z jego autografem, bilet na mecz hokejowy z autografem Mariusza Czerkawskiego czy kolekcję 3 tysięcy długopisów – z których każdy posiada logo innej firmy. Każdy przedmiot na licytacji ma swoją historię.

-Jakieś 2 miesiące temu zadzwoniła do nas pani – szczęśliwa mężatka od roku. Stwierdziła, że chciałaby podzielić się swoim szczęściem. Nie wie jak to zrobić poza pieniędzmi, ale ma suknię, która przyniosła jej szczęście dobry czas w życiu i chce oddać ją na licytację – mówi Iwona Luszczak, dyrektor IV LO w Rudzie Śląskiej.

Licytacje odbędą się między koncertami w czasie głównych obchodów finału w Miejskim Centrum Kultury. Start zaplanowany jest na godzinę 17.00 -Od około 18 zaczniemy mocniejsze granie, jak to tradycja WOŚP-owa nakazuje. Będzie zespół Cover Nostra, który gra covery rockowe i hardrockowe z lat 80. głównie. Bardzo fajne wykonania. A później zespół Piff – fajne blues-rockowe granie takie a’la Dżem. No i podczas koncertu będzie też światełko do nieba – mówi Robert Łucik, członek sztabu WOŚP w Rudzie Śląskiej.

W Gliwicach natomiast świętować z orkiestrą będzie można na sportowo w największym na Śląsku biegu na terenie hali Arena. To już 8. Bieg Orkiestrowy, w którym weźmie udział 1200 osób.

-Będzie to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, jeśli chodzi o WOŚP. Zapisy już dawno są zamknięte. Trwały tylko 4 dni, bo jest tak duże zainteresowanie, ale zapraszam wszystkich serdecznie do kibicowania, ale co najważniejsze – do stworzenia wspólnie z nami serduszka dla WOŚP, które będzie przed halą na placu głównym – mówi Artur Szcześniak, prezes Fundacji „Biegamy z Sercem”, sztab WOŚP w Gliwicach.

Ze względu na fakt, że finał WOŚP-u odbywać się będzie w niehandlową niedzielę, w Gliwicach w dwóch centrach handlowych kwesty odbędą się już w sobotę.

(Radosław Nosal)

Gliwice, Ruda Śląska, Katowice. Cały Śląsk szykuje się na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Gliwice, Ruda Śląska, Katowice. Cały Śląsk szykuje się na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close