RegionWiadomość dnia

Szkoły średnie w woj.śląskim czeka paraliż? Może zabraknąć nauczycieli, lekcje do 19.00! [WIDEO]

Lekcje do godziny 19.00 i brak nauczycieli przedmiotów zawodowych – taki scenariusz może czekać sporo szkół w województwie śląskim w przyszłym roku szkolnym! Placówki przygotowują się do przyjęcia podwójnego rocznika. A więc i do podwójnej rekrutacji. W wielu przypadkach – jak na oblężenie.

 

Nowy apartament powstał w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym!

W przyszłym roku o przyjęcie do liceów, techników i szkół branżowych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum.

Rodzice dzieci, które pójdą do szkoły ponadpodstawowej muszą liczyć się z tym, że będą takie dni, kiedy dziecko wróci do domu ze szkoły bardzo późno. Podejrzewamy, że będzie to jeden dzień w tygodniu, ale nie możemy tego wykluczyć. Jest to związane z pojemnością szkół i liczbą pracowni, które są do dyspozycji dla dyrektorów i nauczycieli – wyjaśnia Katarzyna Fojcik, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Rybniku.

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku to jedna z największych szkół w mieście. Zatrudnia setkę nauczycieli. W tym roku do pierwszych klas trafiło tutaj ponad 250 uczniów, w przyszłym naukę rozpocznie 420.

Obawy były, ale udało się pozyskać nowych nauczycieli, którzy już rozpoczęli pracę i sprawdzają się jako nauczyciele przedmiotów zawodowych – więc będziemy kontynuować taką współpracę – mówi Katarzyna Sładczyk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku.

Póki co w rybnickich szkołach nie przewiduje się nauki w soboty.

(Monika Herman)

W przyszłym roku o przyjęcie do liceów, techników i szkół branżowych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum
W przyszłym roku o przyjęcie do liceów, techników i szkół branżowych będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz absolwenci ostatniej klasy gimnazjum
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close