RegionSportWiadomość dnia

Miasto nie zapłaci za modernizację stadionu Polonii Bytom? Chodzi o ponad 7 mln zł!

Ciąg dalszy perypetii związanych z budową stadionu Polonii Bytom. Firma wykonawcza S-Sport wystawiła spółce Bytomski Sport rachunek na prawie 7,5 miliona złotych za jego modernizację. Władze Bytomia rachunku nie mają zamiaru płacić.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


Wcześniej S-sport wypowiedział umowę na realizację prac przy bytomskim stadionie ze względu na niedotrzymanie terminów zapłaty przez inwestora.

-To wezwanie do zapłaty nie jest poparte żadnymi dokumentami, które mogłyby nam zweryfikować sposób wykonanych do tej pory prac. W mojej ocenie jest to próba niewłaściwego rozporządzenia mieniem, w związku z tym spółka Bytomski Sport zdecydował się na to, żeby złożyć powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury celem zbadania tej sprawy – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport.

Bo według spółki wykonawca inwestycji nie przedstawiał cyklicznych raportów i faktur za wykonane prace. Miał nie płacić podwykonawcom. Dyrekcja firmy S Sport twierdzi, że stawiane im zarzuty mijają się z prawdą.

-Miasto ma prawo do swojego stanowiska, my mamy je zupełnie odrębne. Są na to określone dokumenty, protokoły – jeśli nie będzie woli – to znajdzie się odpowiednia wokanda sądowa, żeby przedstawiać swoje argumenty – mówi Adam Kaczyński, dyrektor firmy S – Sport w Zabrzu.

Bitwa na argumenty trwa. I nie sprzyja nikomu, najmniej tym, którzy ze stadionu chcieliby już korzystać. –Pracujemy nad tym jakie będą dalsze losy Polonii Bytom. Staramy się więcej robić, niż mówić. Czyli porządkować sytuację finansową, formalno – prawną, ale proszę pamiętać, że to historia trzech kolejnych podmiotów, każdy z nich z ogromnymi długami – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

I bez nadziei na szczęśliwe zakończenie. Przebudowa obiektu przy ulicy Olimpijskiej miała kosztować prawie 40 mln złotych. Pierwotnie stadion miał zostać oddany do użytku w 2020 roku.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close