RegionWiadomość dnia

Zmiana organizacji ruchu w Szczyrku po gigantycznych korkach. Koniec z parkowaniem przy DW 942!

W sobotę, 12 stycznia 4 pierwsze województwa rozpoczynają ferie zimowe. W pierwszej turze dwutygodniowa przerwę będą mieli między innymi uczniowie z województwa małopolskiego. A to oznacza wzmożony ruch turystów w Szczyrku. W Szczyrku, w którym zmianie uległa organizacja ruchu i parkowania.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

W związku z drogowym paraliżem, jaki miał miejsce w Szczyrku w ubiegły weekend, a także przewidywanym, większym ruchem samochodów, policja postanowiła wprowadzić zmiany zasad parkowania.

Wprowadzony zostanie między innymi zakaz zatrzymywania się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 942.

– Na pewno będą się musieli narciarze, turyści, którzy przybędą do Szczyrku zorientować w nowym oznakowaniu. To oznakowanie najprawdopodobniej już dzisiaj zostanie postawione. Już dzisiaj będą zakładane nowe znaki – mówi mł. insp. Mariusz Krzystyniak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Nowa organizacja ma zapobiec sytuacji z ubiegłego tygodnia, kiedy zaparkowane na poboczach samochody i masy śniegu powodowały ogromne korki. Policja apeluje do kierowców, aby zwracali uwagę na nowe oznakowanie, po to, żeby zapewnić płynny wjazd i wyjazd ze Szczyrku.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close