RegionWiadomość dnia

Gliwice: Stary most nad Kłodnicą już zburzony! Kiedy zbudują nowy?

Jeśli ktoś ma jego zdjęcia – niech zachowa. Bo nowych nie zrobi. Stary most nad Kłodnicą w Gliwicach już zburzony. Kiedy w ciągu ulicy Wrocławskiej postawią nowy most?

 

 

SZOK i NIEDOWIERZANIE!!! Pijana kobieta zamknęła psa w PACZKOMACIE!

Most nad Kłodnicą, w ciągu ul. Wrocławskiej, został już wyburzony. Trwają prace nad nową konstrukcją. Do zakończenia prac piesi mają do dyspozycji tymczasową kładkę, a kierowców obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

 

Nowy most o ramowej konstrukcji będzie miał nośność do 50 ton. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinien być gotowy pod koniec stycznia 2020 r. Zostanie także przebudowany odcinek ul. Wrocławskiej (na dojeździe do mostu) oraz odcinek ul. Częstochowskiej, obejmujący skrzyżowanie z ul. Konarskiego, Zimnej Wody i Kłodnicką. Koszt inwestycji to ok. 9 mln zł, zostanie w całości sfinansowana z miejskiego budżetu.

W tym rejonie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy jadący ul. Wrocławską w kierunku ul. Częstochowskiej i Konarskiego skręcają w lewo, w ul. Strzody, następnie w prawo w Dworcową i ponownie w prawo, w Kłodnicką.

 

UWAGA! Ruch na ulicach Strzody i Kłodnickiej jest jednokierunkowy, natomiast ul. Dworcową, na odcinku od Strzody do Kłodnickiej, jeździmy w obu kierunkach.Objazd z ul. Konarskiego poprowadzono ulicami: Częstochowską i Jagiellońską do Dworcowej.

Przystanek autobusowy z ul. Wrocławskiej, przy Państwowej Straży Pożarnej został przeniesiony na ul. Częstochowską (za skrzyżowanie ul. Częstochowskiej i Zimnej Wody). Piesi mogą korzystać z kładki, która powstała nad Kłodnicą między ulicami Zimnej Wody i Kaszubską.

źródło: UM Gliwice
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close