KrajRegion

Wybory do Parlamentu Europejskiego: PKW podała frekwencję na 12.00. Ilu głosujących w woj.śląskim?

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji w trwających 26 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego. W woj.śląskim frekwencja na godzinę 12.00 wyniosła 14.63%.

 

 

SZOK i NIEDOWIERZANIE!!! Pijana kobieta zamknęła psa w PACZKOMACIE!

Wybory do Parlamentu Europejskiego: jaka frekwencja 26 maja?

 

14,39 % – tyle wyniosła frekwencja podczas dzisiejszego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego według stanu na godz. 12.00

Podczas drugiej, niedzielnej konferencji prasowej poświęconej wyborom do Parlamentu Europejskiego Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji według stanu na godzinę 12.00.

 

Spośród 13 okręgów wyborczych największa frekwencja była w okręgu nr 4 (Warszawa I) – 16,19%, a najniższa – w okręgu nr 12 (Wrocław) – 12,88%.

Jednocześnie największą frekwencję wyborczą odnotowano w województwie małopolskim (16,96%), a najniższą – w województwie opolskim (11,88%)

 

Ze wszystkich miast wojewódzkich najwięcej wyborców zagłosowało dotąd w Rzeszowie i Toruniu (po 17,05%), a najmniej – w Gdańsku (11,98%).

Gminą z najwyższą jak dotąd frekwencją jest Krynica Morska, powiat nowodworski, województwo pomorskie. Tam do urn poszło już 42,81% uprawnionych do głosowania.

źródło: PKW
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close