Region

Gliwice walczą z upałem. Polewaczka schładza jezdnie [FOTO]

Żar leje się z nieba, zapowiadanych opadów nie ma, a jezdnie w Gliwicach mokre! Cud? Nie, to polewaczka, która wyjechała na miejskie ulice, by nieco schłodzić rozpuszczający się miejscami asfalt. I nie tylko po to

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Schładza wodą nawierzchnię jezdni, a przede wszystkim usuwa kurz i pyły. Gdy upał doskwiera i prawie roztapia asfalt, polewaczka ułatwia życie kierowcom i przechodniom przemierzającym śródmieście Gliwic.

 

Pojazd wyjeżdża na ulice po porannym szczycie komunikacyjnym. Przemierza trasę od placu Piastów przez ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Siemińskiego i z powrotem do ul. Zwycięstwa, Wyszyńskiego, Strzody i placu Piłsudskiego.

–W sumie schładza wodą ok. 42 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni – precyzuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

źródło: UM Gliwice
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close