RegionWiadomość dnia

LGBT pod nosem paulinów i to w czasie mszy? Spod Jasnej Góry ma wyruszyć Marsz Równości! [WIDEO]

Jedni zapraszają, inni potępiają. Marsz Równości który przejdzie ulicami Częstochowy w najbliższą w niedzielę budzi duże emocje. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli zablokować zgromadzenie.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

-Tutaj chodzi o problem miejsca i czasu. Marsz ma odbyć się w dniu pielgrzymki dziecięcych kółek różańcowych. Ma rozpocząć i zakończyć się pod samym szczytem jasnogórskim w czasie mszy świętej. W ostatnim czasie dochodziło do wielu prowokacji i profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Jako częstochowianie czujemy się szczególnie odpowiedzialni za ten wizerunek i naszą wiarę – mówi Katarzyna Jastrzębska, radna PiS.

Radni PiS apelowali do prezydenta i wojewody. Jednak nic nie wskazuje na to, że marsz pod hasłem „Częstochowa tęczy nie chowa” miałby się nie odbyć. Organizatorzy odpierają zarzuty radnych.

 

-Mówi się, że w naszym marszu będą szły osoby epatujące seksem, że będziemy „seksualizować” dzieci w trakcie pielgrzymki dzieci na Jasnej Górze. Tak się złożyło w zeszłym roku, że jedynymi porozbieranymi osobami były osoby z kontrmanifestacji. Później to krążyło jako anegdota, bo spodziewano się tego po nas. Jednak to właśnie druga strona, która sieje mnóstwo obaw, sama wyskoczyła topless – mówi Monika Radecka, współorganizatorka Marszu Równości.

 

Miasto tłumaczy, że decyzji nie zmieni, bo każdy ma prawo do manifestowania, a kto pierwszy, ten lepszy.

-Chcemy, żeby różnego typu goście dobrze czuli się w naszym mieście. Żeby to nie było tak, że dobrze czują się pielgrzymi, a nie mogą czuć się inne organizacje. Zresztą działamy przede wszystkim zgodnie z prawem i zgodnie z literą prawa. Gdyby się okazało, że kontrmanifestacje zostały zgłoszone wcześniej, a Marsz Równości później, to one miałyby pierwszeństwo i musielibyśmy odmówić organizatorom Marszu Równości – mówi Włodzimierz Tutaj, Urząd Miasta Częstochowy.

 

Ilu będzie przeciwników tęczowego przemarszu, to okaże się w niedzielę. Wiadomo, że miało być 7 kontrmanifestacji. Marsz Równości rozpocznie się w niedzielę tuż pod Jasną Górą o godz. 14.

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close