RegionWiadomość dnia

GOPR doposażony – ratownicy otrzymali specjalny sprzęt od gminy Bielska-Białej

Zwykły zjadacz chleba może nie mieć swiadomości jak bardzo niezbędny jest specjalistyczny sprzęt dla służb, nawet jeśli wygląda pospolicie. Na specjalną prośbę ratowników z bezkidzkiego GOPR-u została stworzona specjalna przyczepka do wożenia rannych. Sponsorem sprzętu jest gmina Bielsko-Biała, ale to nie wszystko.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Beskidzka Grupa GOPR otrzymał od gminy Bielsko-Biała przyczepkę, na której można transportować chorego na noszach. Novum rozwiązania jest to, że umożliwia ona zamontowanie roweru, np. w przypadku gdy potrzebującym pomocy jest właśnie rowerzysta. – czytamy na łamach portalu internetowego Radia Bielsko. Ciekawe jest również to, że ratownicy mieli bezpośredni wkład w kształt i funkcjonalność przyczepy, gdyż przy jej budowie wzięto pod uwage wszytskie ich uwagi. Co więcej jest to jedyna taka przyczepa ratunkowa w Europie i jesli sprawdzi się w boju to wejdzie do masowej produkcji w firmie, w której powstałą. Dodatkowo goprowcy od gminy dostali 4 gąsiennice do pojazdu 4 kołowego i dzięki nim będą mogli sprawniej docierać do rannych w okresach przejśiowych np, takich jak wiosna. W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu wyrastaja kolejne górskie trasy rowerowe – co za tym idzie wypadków jest więcej. GOPR do pracy jest przygotowany.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Umowa społeczna ws. górnictwa ma zostać opracowana do końca grudnia [WIDEO]

Kuria katowicka zmienia zasady tegorocznej kolędy. Odwiedziny duszpasterskie tylko „na zaproszenie” [WIDEO]

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

źródło: Radio Bielsko
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close