RegionWiadomość dnia

GOPR-owcy ratowali turystów na Babiej Górze! Coraz gorsze warunki na szlakach

Coraz więcej pracy mają ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR. Znowu musieli ruszać do akcji – tym razem ratując dwójkę turystów w masywie Babiej Góry.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Turyści zgubili się w rejonie Babiej Góry w Beskidach. Gdy zaczął zapadać wzrok – zrobili to, co było najbardziej wskazane i odpowiedzialne – wezwali pomoc. Na ratunek turystom ruszyli ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR. Akcja poszukiwawcza w rejonie kopuły Babiej Góry oraz samo sprowadzanie zziębniętych turystów na dół, zajęła służbom ponad 4 godziny. Turystów poszukiwało i pomagało im w sumie aż 10 ratowników GOPR-u.

Bytom: Koncert Życzeń na żywo! Kto zagra? [17 listopada]

Jak informują służby – skończyło się na wyziębieniu i strachu – turystom na szczęście nic się nie stało. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku ostrzegają jednak przed lekkomyślnym wychodzeniem w góry bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu oraz ubioru i obuwia. W Beskidach warunki na szlakach turystycznych pogarszają się, w wyższych partiach gór zaczął sypać mokry śnieg. Temperatury w wyższych rejonach spadają o kilka stopni poniżej zera.

 

źródło: RMF FM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close