AlarmRegionWiadomość dnia

Groźny pożar w Zawierciu! Pali się jedna z hal przy Obrońców Poczty Gdańskiej [ZDJĘCIA]

Groźny pożar w Zawierciu. Strażacy walczą z ogniem w jednej z hal przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

[AKTUALIZACJA 15.15]

Jak informuje Urząd Miasta w Zawierciu, w trakcie pożaru i akcji gaśniczej nikt nie został poszkodowany, nie ma też zagrożenia dla mieszkańców.

Przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu trwa akcja gaszenia pożaru w hali magazynowej. Ogień pojawił się w tunelu kablowym. Ewakuowano 8 osób. Nikt nie został poszkodowany.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Zawierciu monitoruje sytuację. Od razu wyjaśniamy: pożarem nie jest objęty obiekt, w którym nielegalnie były składowane odpady.

W akcji bierze udział kilkanaście jednostek PSP i OSP. Sytuacja jest już opanowana. Nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Jak informuje portal www.zawiercie112.pl – pożar wybuchł w jednej z hal przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Zapaliły się kable pod pod obiektem. Na miejsce natychmiast ściągnięto kilka zastępów straży pożarnej – między innymi z Zawiercia, Bzowa, Ciągowic czy Marciszowa.

Jak informują strażacy – z hali ewakuowano kilka osób, sytuacja pożarowa wciąż nie jest opanowana. Na miejsce ściągane są kolejne zastępy straży pożarnej. Pożar w Zawierciu gasić ma między innymi specjalny pluton gaśniczy z Katowic, wyposażony w samochód z dodatkowymi aparatami oddechowymi – bez nich akcja gaśnicza byłaby niemożliwa – w hali, w której zauważono pożar jest bowiem ogromne zadymienie. Akcja trwa, na miejsce ściągane są dodatkowe siły i środki. O rozwoju sytuacji będziemy Was na bieżąco informować.

 

Groźny pożar w Zawierciu. Strażacy walczą z ogniem w jednej z hal przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu (www.112zawiercie.pl)
Groźny pożar w Zawierciu. Strażacy walczą z ogniem w jednej z hal przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu (www.112zawiercie.pl)

 

autor: W.Żegolewski
informacja i zdjęcia dzięki uprzejmości www.zawiercie112.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Strzelanina w mieście! Obława za mężczyzną, który ostrzelał przystanek autobusowy! [WIDEO]

Pogrzeb rodziny ze Szczyrku, która zginęła w wybuchu gazu odbędzie się 19 grudnia

Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close