Region

Groźny wypadek na DK 11 w Tworogu [ZDJĘCIA] Samochód wypadł z drogi i dachował

Do groźnego wypadku doszło na Drodze Krajowej nr 11 w miejscowości Tworóg. W wyniku uderzenia w tył auta, samochód marki Fiat Panda wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. W środku pojazdu znajdował się 81-latek, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na Drodze Krajowej nr 11 w miejscowości Tworóg. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego go fiata pandy. W wyniku uderzenia w tył pojazdu, samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie.

81-letni katowiczanin, który kierował fiatem doznał m.in. uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa i złamania nadgarstka. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, straż pożarna oraz karetka pogotowia. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilkanaście minut. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z tarnogórskiej komendy.

Groźny wypadek na DK 11 w Tworogu [ZDJĘCIA] Samochód wypadł z drogi i dachował (fot. KMP Tarnowskie Góry)
Groźny wypadek na DK 11 w Tworogu [ZDJĘCIA] Samochód wypadł z drogi i dachował (fot. KMP Tarnowskie Góry)
Przewrócenie samochodu na dach może być efektem jak w tym wypadku stłuczki, ale również poślizgu, uderzenia w przeszkodę, a nawet silnego podmuchu wiatru. Do dachowania pojazdu dochodzi nawet przy niewielkiej prędkości, choć prawdopodobieństwo rośnie wraz z jej wzrostem.

Dachowanie pojazdu powoduje, że ludzie i przedmioty zaczną się przemieszczać nabierając zabójczej masy. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem jazdy usunąć z kabiny wszystkie niezabezpieczone, luźne przedmioty, które w momencie wypadku stanowią ogromne zagrożenie. Przemieszczać się będą z wielką siłą i uderzać we wszystko, co napotkają na drodze. Najlepiej wszystkie rzeczy przechowywać w bagażniku.

Groźny wypadek na DK 11 w Tworogu [ZDJĘCIA] Samochód wypadł z drogi i dachował (fot. KMP Tarnowskie Góry)
Groźny wypadek na DK 11 w Tworogu [ZDJĘCIA] Samochód wypadł z drogi i dachował (fot. KMP Tarnowskie Góry)
Kierowcy i pasażerowie powinni pamiętać, że zapinanie pasów to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych. W przypadku dachowania ich niezapięcie spowoduje poważne obrażenia, a w razie wypadnięcia z auta pasażer może zostać przygnieciony przez koziołkujący pojazd.

Kiedy samochód zatrzyma się kołami do góry, pasażerowie będą wisieć na zablokowanych pasach bezpieczeństwa. O ile nie ma bezpośredniego zagrożenia, np. w postaci pożaru, a poszkodowani nie czują się na siłach, żeby podjąć próbę wydostania się z auta, najlepiej zaczekać na przyjazd ekipy ratunkowej. Odpinając pas, człowiek całym ciężarem ciała spada na głowę, często uszkadzając odcinek szyjny kręgosłupa.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close