KrajRegion

GUS: Bezrobocie w Polsce na rekordowo niskim poziomie

Bezrobocie w Polsce na rekordowo niskim poziomie. Opublikowane w poniedziałek dane GUS potwierdzają wcześniejsze szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

ZADRA robi robotę w Energylandii, a TOP 5 SILESIA FLESZ robi przegląd „jedynek” w partiach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

  • Stopa bezrobocia w lipcu 2019 roku wyniosła 5,2 proc. wobec 5,3 proc. w czerwcu bieżącego roku
  • W porównaniu do lipca 2018 roku stopa bezrobocia była niższa o 0,6 pkt proc.
  • W końcu lipca br. w urzędach pracy zarejestrowanych było 868,4 tys. bezrobotnych, tj. o 8,7 tys. (o 1,0 proc.) mniej niż przed miesiącem i o 93,4 tys. (o 9,7 proc.) mniej niż przed rokiem
  • W lipcu najniższy wskaźnik bezrobocia odnotowano w Wielkopolsce (2,8 proc.), a najwyższy – w warmińsko-mazurskim (8,7 proc.).

-Cieszy nas, że urząd statystyczny potwierdził nasze szacunki. Sytuacja jest stabilna, a rynek pracy wciąż utrzymuje się bardzo dobrej kondycji. Mówimy wciąż o rekordowo niskim poziomie bezrobocia. Począwszy od 1991 roku, wskaźnik bezrobocia w lipcu nigdy nie był tak niski – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Z opublikowanych przez GUS danych wynika, że w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zmniejszył się udział (w ogóle figurujących w rejestrach urzędów pracy) osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Dotyczy to osób długotrwale bezrobotnych, osób w wieku poniżej 25. roku życia oraz osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

GUS podaje, że zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu br. ukształtowało się na poziomie 6397,2 tys. osób i było o 2,7 proc. wyższe niż przed rokiem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śmiertelny karambol na DK 11! dwie osoby zginęły, są ranni. Zobaczcie WIDEO

Sosnowiec: Co za OHYDA! Prawie 30 śmierdzących i oblepionych kałem psów kobieta trzymała w mieszkaniu! [WIDEO]

Dyrektor pogotowia w Katowicach straci pracę? Ratownicy mówią, że harują po 100 godzin ciągiem!

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close