RegionWiadomość dnia

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec czekają na nowe lodowisko. Miasto ogłasza już trzeci przetarg

Problemy z lodowiskiem w Sosnowcu. Miasto musiało ogłosić już trzeci przetarg na budowę nowego Stadionu Zimowego. Ten, na którym aktualnie trenują hokeiści Zagłębia Sosnowiec, został wybudowany w latach 60. I dzisiaj nie wygląda już najlepiej. Miasto liczy na to, że za trzecim razem się uda. Do tej pory wpływały oferty, które co najmniej dwukrotnie przekraczały budżet na inwestycję.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

–Bardzo trudno znaleźć wykonawcę, który w rozsądnych pieniądzach takie zadanie zrealizuje. Ale udało nam się jeśli chodzi o stadion, udało nam się z halą sportową. Myślę, że równie dobrze nam pójdzie z lodowiskiem i będzie ono już w przyszłym roku budowane. Dla nas najważniejsze jest to, żeby te trzy obiekty były skończone w tym samym czasie – mówi Rafał Łysy, UM Sosnowiec.

Na razie budowany jest stadion, który pomieści 15 tys. widzów. Inwestycja ruszyła niedawno i dopiero trwają prace przygotowawcze. Wkrótce ruszy też realizacja hali sportowej. Wszystkie trzy obiekty utworzą na Górce Środulskiej nowy Zagłębiowski Park Sportowy. Miasto chce wybudować stadion do połowy 2022 roku. Pytanie, czy lodowisko na 2,5 tys. kibiców też ma szansę powstać do tego czasu.

Miasto miało już wczoraj otworzyć oferty zainteresowanych, ale termin został przełożony o 2 tygodnie. Chętne firmy mogą się jeszcze zgłaszać do 28 listopada.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Metropolia zbuduje chce zbudować spalarnię! Gdzie powstanie zakład utylizujący śmieci?

Co z meczem Izrael-Polska? Jest DECYZJA PZPN!

Katowice: Przebudowa DK 81 w Giszowcu. Następny etap prac od 14 listopada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close