KrajRegion

II tura wyborów prezydenckich. Do jutra możecie dopisywać się do spisu wyborców

Do 7 lipca można dopisywać się do spisu wyborców, a do 10 lipca odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem stałego zamieszkania.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Do 3 lipca w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta można składać wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Później, do 7 lipca, wyborcy nigdzie niezamieszkali, zameldowani jedynie czasowo w naszym mieście lub czasowo przebywający w Tychach w dniu II tury wyborów, mogą dopisać się do spisu wyborców. Dopisanie w pierwszej turze wyborów obowiązuje również w drugiej turze. Z kolei jeśli w pierwszej turze wyborów dana osoba została dopisana na swój wniosek do spisu wyborców w Tychach, to w drugiej turze również zagłosuje w tym samym miejscu, co w pierwszej.

Również do 7 lipca istnieje możliwość zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Jeśli taka sytuacja przytrafiłaby się po 7 lipca, to kolejnym terminem jest dzień 10 lipca. Wtedy będzie można także odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem stałego zamieszkania. Dzięki niemu można zagłosować nawet będąc na wakacjach. Z takim zaświadczeniem można wziąć udział w wyborach w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą, a nawet na polskim statku morskim.

Wniosek o wydanie zaświadczenia składa się w Urzędzie Miasta, w którym wyborca jest ujęty w spisie wyborców. Wniosek można złożyć pisemnie, faksem lub w formie elektronicznej, a także za pośrednictwem platformy ePUAP. Należy jednak pamiętać, że jego odbiór jest możliwy tylko w urzędzie.

Wniosek można złożyć bezpośrednio w Urzedzie lub skorzystać z wygodnej formy elektronicznej pod adresem www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-uslugi-wyborczej.

Dodatkowe Informacje na temat zaświadczeń o prawie do głosowania i dopisania do spisu wyborców można uzyskać pod nr tel.: 32 776-35-04,  32 776-35-34, 32 776-35-05, 32 776-35-35.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dziwny samolot nad Rybnikiem. Tajemnica się już wyjaśniła [WIDEO]

Śląskie: śmiertelny wypadek motocyklisty na A1. Policja prosi świadków o pomoc [FOTO]

https://tvs.pl/informacje/bytom-skarpa-nasypu-osunela-sie-na-dk-78-foto-utrudnienia-od-6-lipca/

 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close