KrajRegionWiadomość dnia

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

O zakupie ubezpieczenia na życie możesz pomyśleć z różnych powodów – może to być kredyt hipoteczny, powiększenie się rodziny lub chęć zabezpieczenia przyszłości. Musisz mieć jednak świadomość tego, że rynek ubezpieczeniowy jest obecnie bardzo rozbudowany, zatem by zakup miał sens – powinieneś zorientować się w dostępnych możliwościach.

 

 

W podobnej cenie w dwóch różnych towarzystwach ubezpieczeniowych możesz otrzymać zupełnie inny zakres ochrony. Pamiętaj jednak o tym, że na polskim rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych. Byłoby więc dobrze zapoznać się z ofertą wszystkich towarzystw. Dzięki temu dowiesz się ile kosztuje polisa na życie, jakiej szukasz i jak co wpływa na cenę Twojego ubezpieczenia.

 

Ile powinna wynosić składka?

Cena, jaką powinieneś zapłacić za ubezpieczenie na życie powinna zależeć przede wszystkim od Ciebie. Aby dokonać dobrego zakupu, ustal na początku swoją maksymalną kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel. To może być zarówno 40, jak i 250 zł miesięcznie – wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych.

Dlaczego jest to aż tak ważne? Musisz pamiętać o jednej, ważnej rzeczy. Ubezpieczenie na życie jest zazwyczaj zobowiązaniem długofalowym, umowa trwać może zarówno 5, jak i 30 lat. Na przestrzeni tych lat w Twoim życiu sytuacja finansowa może się komplikować z wielu powodów – poważne problemy zdrowotne, naprawa samochodu, remont mieszkania, koniec małżeństwa, choroba bliskich osób czy utrata pracy. Oznacza to, że składka, na jaką się zdecydujesz, nie może przekraczać możliwości Twojego budżetu również w takich chwilach. Decydując się na składkę w wysokości 300 zł miesięcznie, przy pierwszych większych kłopotach finansowych, gdy będziesz chciał generować wydatki – możesz zrezygnować z ubezpieczenia, co odbędzie się z niekorzyścią dla Ciebie. Warto zatem, by nawet w trudnych chwilach mieć możliwość kontynuowania ubezpieczenia na życie.

Jest to inwestycja w Twoją przyszłość, możesz więc zainwestować, by w przyszłości czerpać z tego korzyści. Im większa składka, tym większa suma ubezpieczenia. Musisz jednak zachować rozsądek i uwzględnić możliwości swojego portfela zarówno dziś, jak i na przestrzeni lat, w których będziesz zobowiązany umową.

 

Ile kosztuje polisa na życie?

Rozrzut cenowy wśród ubezpieczeń życiowych jest naprawdę duży. Polisa, która zabezpieczy Twoje życie, może kosztować 30, 50, jak i nawet 350 zł miesięcznie. Znaleźć można tańsze oraz droższe oferty, dzięki czemu każdy klient może wybrać coś dla siebie.

Istnieje jednak problem związany z ceną ubezpieczenia. Podczas przeglądania ofert możesz stanąć przed prawdziwym wyzwaniem związanym ze znalezieniem jakiejkolwiek informacji o cenie produktu. Towarzystwa ubezpieczeniowe często nie podają konkretnej ceny, ponieważ na tę składa się wiele różnych czynników. Ten sam produkt dla dwóch różnych klientów może kosztować zatem inną kwotę.

 

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Jest kilka rzeczy, które wpłyną na cenę Twojego ubezpieczenia. Wiedząc o nich wcześniej, będziesz mógł lepiej dopasować ofertę do swoich potrzeb:

  • wysokość sumy ubezpieczenia,
  • wiek,
  • ilość umów dodatkowych,
  • czas trwania umowy,
  • brak porównania ofert.

Jak poszczególne czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia?

Przede wszystkim znaczenie ma suma ubezpieczenia, czyli kwota, na jaką chcesz się ubezpieczyć. Rozpiętość jest tutaj naprawdę spora i możesz wybrać ochronę na kwotę zarówno w wysokości 30 000 zł, jak i 1 000 000 zł. Każde zdecydowanie wolałby posiadać ubezpieczenie na milionową sumę ubezpieczenia, jednak wysokość sumy powinna być regulowana możliwościami finansowymi oraz realnymi potrzebami.

Na cenę, jaką zapłacisz za ubezpieczenie, ma także wpływ Twój wiek. Dla ubezpieczyciela ma ogromne znaczenie fakt, czy przystępujesz do zakupu polisy mając 30 czy 45 lat. Często nawet rok różnicy w wieku może znacznie działać na Twoją niekorzyść ponieważ zostajesz włączony w grupę większego ryzyka. Twój wiek określa prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych chorób oraz nagłej śmierci, zatem im później decydujesz się na zakup ubezpieczenia 0 tym gorzej dla Ciebie.

 

Bardzo ważna jest również ilość umów dodatkowych, które wybierzesz. Możesz zdecydować się na podstawową ochronę, jak i nabyć umowy dodatkowe, które zwiększą Twoją ochronę w wybranym przez Ciebie zakresie. Taki ruch bywa bardzo korzystny, ponieważ dzięki niemu zwiększasz swoją szansę na otrzymanie świadczenia. Tutaj jednak ważny jest również rozsądek, ponieważ firmy ubezpieczeniowe coraz mocniej rozbudowują swoje możliwości, którym warto ulec. Niektóre rozwiązania dla części osób mogą być całkowicie zbędne, zatem trzeba się dobrze zastanowić przed wyborem rozszerzenia ochrony.

Kolejna rzecz, która ma wpływ na cenę polisy to długość czasu umowy. Ma ogromne znaczenie czy wybierzesz umowę na 5 czy 10 lub 20 lat. Im dłuższa ochrona, tym niższa składka, ponieważ składki mające zaoszczędzić określoną sumę – rozłożą się w czasie. Pamiętaj również, że przy dłuższej umowie możesz dłużej cieszyć się posiadaną ochroną, a to ważny plus takiego rozwiązania.

 

Wszystkie powyższe czynniki mają ogromne znaczenie w kwestii ceny ubezpieczenia. Nie będą jednak miały większego znaczenia bez porównywania ofert ubezpieczeniowych. To przede wszystkim porównanie wpłynie na cenę ubezpieczenia, ponieważ dzięki temu znajdziesz wiele tańszych rozwiązań. Osoby spoza branży ubezpieczeniowej bardzo często nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego, jak wiele towarzystw ubezpieczeniowych działa na polskim rynku. Przez to nie docierają do informacji o tańszych alternatywach. Możesz zatem sprawdzić oferty z pomocą rankingu ubezpieczeń online, dzięki czemu przekonasz się jak wiele ofert można znaleźć.

 

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie na życie?

Podsumowując powyższe wskazówki, należy z całą pewnością pamiętać o tym, by:

  • określić swoje możliwości finansowe,
  • określić zakres preferowanej ochrony,
  • nie zwlekać z zakupem,
  • porównywać ze sobą oferty.

Jeżeli przeglądanie ofert jest dla Ciebie męczące i czasochłonne, możesz sobie ten proces znacznie uprościć. Wystarczy zapoznać się z ocenami specjalistów o ofercie, która dotąd najbardziej Cię zainteresowała – na stronie z rankingiem ubezpieczeniowym. Dzięki temu zarówno dowiesz się, jaką ocenę otrzymała wybrana przez Ciebie polisa, ale również dowiesz się o innych, lepszych lub podobnych ofertach.

Dużym ułatwieniem może okazać się również kalkulator ubezpieczeniowy. Jest to symulator, który w oparciu o Twój wiek oraz preferowaną sumę ubezpieczenia – wyliczy kwotę składki, jaka przyjdzie Ci zapłacić. Jest to narzędzie, które podaje informacje, które nie są w ofertach ubezpieczeniowych podawane wprost, a cena jest jedną z nich.

Możesz skorzystać również z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej takiej jak https://www.rankingubezpieczennazycie.pl. Jeżeli znasz dobrze swoje potrzeby i możliwości finansowe – porównywarka znajdzie oferty, które będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

Z pomocą powyższych narzędzi nie tylko zaoszczędzisz własny budżet, ale również wiele cennego czasu, który musiałbyś poświęcić na dogłębne analizowanie każdej znalezionej oferty.

(materiał sponsorowany)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close