Kategorie

Inżynieria ogólna – nowy kierunek tylko na Politechnice Śląskiej

O przewadze poszczególnych współczesnych inżynierów i inżynierów przyszłości będą decydować wiedza i umiejętności twarde, ale przede wszystkim elastyczność. Kandydat musi też mieć umiejętność stałego uczenia się oraz szybkiego dostosowywania się do nowych sytuacji, czyli tzw. umiejętności miękkie.

Prognozuje się, że w perspektywie najbliższej dekady będą one nabierać także jeszcze większego znaczenia.

Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie kształcenia, a także naukowego ruchu studenckiego to jedno z zadań Politechniki Śląskiej. Jest to jedna z dziesięciu uczelni w Polsce posiadających status Uczelni Badawczych.

—  Cały rozwój technologiczny bazuje na synergii technologii z różnych obszarów badawczych, w związku z czym trzeba inaczej podejść do samego procesu kształcenia. Nie możemy kształcić wąskich specjalistów, tym bardziej, że wiedza fachowa jest trudno dostępna. Konieczne jest takie kształcenie inżyniera, które da mu kompetencje ciągłego uczenia się, poznawania nowych technologii, przekwalifikowania się, dostosowania do postępu technologicznego i zdobywania wiedzy poprzez kontakt z przemysłem zaawansowanych technologii — mówi JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Nowy kierunek na Politechnice Śląskiej

Odpowiedzią na oczekiwania interdyscyplinarnego kształcenia jest nowo utworzony w Politechnice Śląskiej kierunek o nazwie Inżynieria Ogólna (General engineering). Obejmuje on interdyscyplinarny program studiów związany z różnymi dyscyplinami inżynierskimi. Mowa o takich jak: inżynieria mechaniczna, elektryczna, chemiczna. Zahacza także o inżynierie materiałowa, lotnicza, lądowa, środowiska, medyczna, itp.

Powiązane artykuły

— Kierunek Inżynieria ogólna to nasza prawdziwa perełka, jedyny taki kierunek w Polsce. Szerokie kompetencje inżynierskie zdobyte podczas studiów na kierunku Inżynieria ogólna pozwolą absolwentowi tego kierunku na ciekawą i dobrze opłacaną pracę w przyszłości, a także szybką adaptację do aktualnych w danym czasie wymagań konkretnych gałęzi gospodarki – mówi prof. dr hab. inż. Wojciech Szkliniarz, prorektor ds. studenckich i kształcenia. — Pierwsze dwa lata na kierunku inżynieria ogólna obejmują realizację zajęć ogólnych, podstawowych oraz kierunkowych inżynieryjnych. Student będzie mógł w łatwy sposób po drugim roku studiów wybrać ścieżkę dyplomowania. Obecnie oferujemy 4 ścieżki dyplomowania związane z inżynierią transportu, inżynierią elektryczną, inżynierią mechaniczną oraz inżynierią środowiska — dodaje prof. dr hab. inż. Anna Chrobok – dyrektor Kolegium Studiów Politechniki Śląskiej.

To niejedyny nowy kierunek na Politechnice Śląskiej. Wśród nowości są także m.in.: inżynieria Lotnicza i Kosmiczna, rekultywacja i zagospodarowanie terenów poprzemysłowych czy automatyka i Robotyka Przemysłowa. Z pełną ofertą studiów na PŚ można znaleźć na stronie https://www.polsl.pl/rd1-cos/coskandydat.

Źródło: mojegliwice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Udało się! Gigantyczna zbiórka dla Oliwki Hyli zakończona. Jest 9,5 miliona złotych

Profilaktyka 40 plus. Każdy Polak powyżej czterdziestki będzie mógł zrobić kompleksowe badania za darmo!

Strefa Carnall w Zabrzu już czynna. To unikat na skalę Europy! [WIDEO]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button