RegionWiadomość dnia

Jak będzie wyglądała Kolej Metropolitalna? Przetarg już ogłoszony

Nowe pociągi, więcej połączeń na popularnych trasach, kolej jednoszynowa czy może metro? Na te pytania ma odpowiedzieć koncepcja Kolei Metropolitalnej. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie tego dokumentu.

 

Chodzi o to, żeby wskazać, w którym kierunku powinna być rozwijana metropolitalna sieć połączeń kolejowych. Wszystko po to, żeby transport w metropolii był szybszy i prostszy. –Zależy nam na tym, co zresztą można obserwować w Europie i na świecie, że wysoko rozwinięte obszary miejskie, metropolitalne, stawiają właśnie na kolej, ponieważ kolej odciąża drogi, najważniejsze ciągi komunikacyjne, które jak wiemy mogą bardzo szybko zakorkować się w godzinach szczytu, nawet przy jakiejś drobnej kolizji – mówi Kamila Rożnowska, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Prace nad systemem Kolei Metropolitalnej zostaną podzielone na cztery etapy. Firma, która wygra przetarg będzie miała 19 tygodni na przygotowanie koncepcji. Dokument ma odpowiedzieć na pytanie jaki model Kolei Metropolitalnej będzie najbardziej odpowiedni dla aglomeracji. Gotowy dokument ma powstać na początku grudnia.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close