KrajRegion

Jak powstają sery dojrzewające oraz czekolada? [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 16:55 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. Dziś sprawdzimy, jak powstają sery dojrzewające i czekolada?

 

Fabryki w Polsce” to program, w którym odwiedzamy polskie fabryki, tłumaczymy procesy produkcyjne i przyglądamy się pracy nowoczesnych maszyn. W najnowszym odcinku przekonamy się, jak powstają sery dojrzewające oraz czekolada. Sprawdź szczegóły!

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 16:55 na antenie TVS!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Strajk nauczycieli: matura w tym roku zagrożona? TOP 5 Silesia Flesz

Sery dojrzewające

Produkcja serów dojrzewających to długi i skomplikowany proces, który trwa tygodniami. Ponadto proces ten wymaga stworzenia odpowiednich warunków, jak również starannego dopracowania receptur.

(fot. TVS)

Ser dojrzewający można porównać do mleka w pigułce – tłumaczy Aldona Grudzień, pełnomocnik zarządu ds. jakości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. – Zawiera on skoncentrowane ilości składników pokarmowych, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach – takich, jak A, D, E i K – oraz składników mineralnych, jak wapń i cynk.

Aby zobaczyć proces powstawania serów dojrzewających, odwiedzimy Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łowiczu. Oglądaj program „Fabryki w Polsce” i sprawdź, jak produkowany jest twój ulubiony ser.

 

Jak powstają czekoladowe figurki?

Czekoladą zajadali się już Aztekowie i  Majowie. Ten poprawiający nastrój i dodający energii przysmak uwielbiany jest przez ludzi na całym świecie. Jak powstają figurki z czekolady, czekolady z liofilizowanymi owocami i inne? Żeby się tego dowiedzieć, zajrzymy za kulisy pracy rodzinnej Manufaktury Czekolady Adikam w Borku Szlacheckim (woj. małopolskie).

(fot. TVS)

Oglądaj program „Fabryki w Polsce” dziś (16 kwietnia) o 16:55 w TVS!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Fabryki w Polsce: Jak powstaje węgiel drzewny i drożdże?

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close